Курсова робота «Захист корпоративних прав», 2009 рік

З предмету Право · додано 08.12.2010 15:34 · від harik · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ з Розділ 1. Поняття та зміст корпоративних прав та Корпоративних відносин 6 Розділ 2. Правовий аналіз захисту корпоративних прав в Україні: проблемні аспекти 11 2.1. Особливості захисту корпоративних прав при вчиненні значних правочинів 11 2.2. Спори, пов'язані з реалізацією та захистом корпоративних прав 14 Розділ 3. Практика вирішення спорів, пов'язаних з Реалізацією та захистом корпоративних прав 18 Висновки 26 Список використаних джерел 29

Висновок

1. На сьогоднішній день корпоративні правовідносини регулюються Господарським та Цивільним кодексами України, Законами України «Про господарські товариства», «Про цінні папери та фондовий ринок» (відносно акціонерних товариств), цілою низкою підзаконних актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України.

Суб'єктом корпоративного права є учасник корпоративних право-відносин. Корпоративні правовідносини можна визначити в вузькому і широкому розумінні. У широкому розумінні корпоративними правовідносинами вважаються будь-які правовідносини, де учасником виступає корпорація як організаційно-правова форма юридичної особи, що здійснює підприємницьку діяльність. У вузькому розумінні - це зобов'язальні правовідносини між корпорацією(її органами) та учасниками з приводу управління, ведення справ, надання інформації тощо.

Чинне законодавство України визначає корпоративні права як права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарського товариства, що включають право на участь цієї особи в управлінні господарським товариством, отримання певної частки прибутку (дивідентів) даного товариства та активів у разі ліквідації останнього відповідно до закону, а також інші права, передбачені законом та статутними документами.

Стержнем усіх корпоративних прав є правовий зв'язок, який виникає між засновниками та створеним суб'єктом. Специфіка корпоративного права виявляється, зокрема, в тому, що воно, у свою чергу, складається з низки прав, яке кожне окремо можна назвати корпоративним правом. Це право на одержання дивідендів, право на управління, право на отримання частини прибутку тощо.

Володіння корпоративними правами не вважається підприємництвом. Законом можуть бути встановлені обмеження певним особам щодо володіння корпоративними правами та/або їх здійснення...

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?