Курсова робота «Франчайзинг як особлива форма організації бізнесу», 2009 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 08.12.2010 11:28 · від Liza · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 РОЗДІЛ 1. Конституціальні засади франчайзингу як особливої форми ведення бізнесу 6 1.1. Нормативно-правова база створення та функціонування франчайзингу як особливої форми ведення бізнесу 6 1.2. Світовий досвід використання франчайзингу в економічній діяльності компаній різних країн світу 7 1.3. Місце франчайзингу в інноваційному розвитку України 15 РОЗДІЛ 2. Аналіз практики використання та методика оцінювання економічної ефективності створення і діяльності франчайзингових підприємств 19 2.1. Аналіз практики використання франчайзингу у сфері приватної підприємницької діяльності 19 2.2. Особливості реалізації франчайзингу в Україні на прикладі Sela 21 2.3. Методика оцінювання економічної ефективності створення і діяльності франчайзингових підприємств на прикладі Sela 25 РОЗДІЛ 3. Проблеми та перспективи розвитку франчайзингу, як особливої форми організації бізнесу України 31 3.1. Проблеми поширення франчайзингу в Україні 31 3.2. Перспективи розвитку франчайзингу в Україні 33 Висновки 36 Список використаних джерел

Висновок

Рішення багатьох економічних проблем вимагає нових економічних механізмів. Одним з таких механізмів є франчайзинг. Можна стверджувати, що франчайзинг в даний час – єдиний відомий інструмент, що дозволяє підвищити ефективність малого бізнесу.

Фінансова підтримка у формі франчайзингу користується широкою популярністю в США, Канаді, Західній Європі, Японії, в країнах Карибського й Тихоокеанського басейнів. Франчайзинговий бізнес в Україні розвивається швидкими темпами – з’являються нові напрями, освоюються нові галузі. Послуги стають більш динамічними, спрямованими на самого споживача.

Використання франчайзингу як актуальної форми інтеграції малого та великого бізнесу базується на вдалому поєднанні атрибутів партнерів: великі структури привносять у створювану систему властиві їм стабільність, керованість і можливість широкомасштабних інновацій, а малий бізнес формує конкурентне середовище й забезпечує гнучкість та індивідуалізацію виробництва.

Для прикладу, нами розглянуто діяльність Корпорації Sela, що є лідером франчайзингу Росії по продажу молодіжного одягу. Сьогодні Sela – це більше 550 фірмових магазинів, відкритих більш ніж в 300 містах Росії та Європи (в т.ч. і Україні). За системою франчайзингу з Корпорацією Sela працюють більше 270 партнерів. Франчайзинг Sela – це можливість відкрити підприємство фірмової торгівлі, користуючись технологіями бренду.

Нами було запропоновано відкрити стандартний магазин ТМ «Sela» і розрахувати ефективність його роботи. На базі проведених розрахунків можна зробити висновок про ефективність створюваного нами підприємства, оскільки його діяльність дає прибуток у розмірі 35130 $ на рік, а сума вкладених інвестицій у відкриття магазину окупиться вже через 21 місяць, що є сприятливим для нас показником.

Однак не зважаючи на швидкі темпи розвитку франчайзингу в Україні існує низка перепон на шляху його подальшого розвитку, до яких можна віднести:

- нечітку нормативно-законодавчу базу у сфері франчайзингу;

- проблеми фінансово-кредитного характеру;

- відсутність необхідного інформаційного забезпечення;

- недостатню обізнаність підприємств щодо можливостей і особливостей такого способу ведення бізнесу, як франчайзинг;

- брак відповідних консультаційних структур.

Подолання вище зазначених проблем дозволить забезпечити швидкий розвиток франчайзингу в Україні, однак для цього необхідно:

- зміцнити законодавчу базу в сфері франчайзингу;

- створити орган контролю діяльності ринку франчайзингу;

- створити програми навчання для підготовки спеціалістів в сфері франчайзингу по всій країні;

- створити систему податкових пільг для франчайзі, особливо на початковому етапі розвитку франчайзингової системи.

Підсумовуючи, варто зазначити, що франчайзинг в Україні є перспективним напрямком економічної діяльності. Значне поширення франчайзингу й активне використання цієї системи бізнесу в більш ніж 80 країнах світу обумовлює необхідність її застосування з метою подолання інвестиційної кризи і створення сприятливих умов для розвитку малого підприємництва в Україні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?