Курсова робота «Проблема загальних закономірностей розвитку особистості в сучасній педагогічній науці», 2009 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 08.12.2010 11:14 · від Yanka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Основні закономірності процесу розвитку особистості 9 1.1. Зміст понять «особистість дитини», «індивід», «індивідуальність» 9 1.2. Процес розвитку особистості як педагогічна проблема 13 1.3. Спадковість у процесі формування особистості 17 1.4. Педагогічна характеристика соціального середовища 19 1.5. Взаємозв′язок виховання і розвитку особистості 21 Розділ 2. Роль провідних факторів розвитку та формування особистості 25 2.1. Роль спадковості в розвитку людини. Проблеми успадкування спеціальних задатків, інтелектуальних і моральних якостей 25 2.2. Вплив середовища на розвиток особистості 29 2.3. Роль виховання у розвитку людини та формування її особистості 31 2.4. Діяльність особистості як чинник розвитку 35 Розділ 3. Ефективне застосування методів, що сприяють розвитку молодшого школяра 38 3.1. Ігрові технології: шляхи забезпечення умов для інтелектуального, соціального, морального розвитку молодших школярів 38 3.2. Дослідження цінності гри як методу навчання і розвитку особистості 41 Висновки 42 Список використаної літератури 45 Додатки

Висновок

Отже, для даної курсової роботи мною була обрана тема «Проблеми загальних закономірностей розвитку особистості в сучасній педагогічній науці», по-перше, тому що вона дуже актуальна і потребує детального вивчення, а по-друге - дуже цікава.

В першій частині даної роботи було розкрите поняття індивіду,особистості; проаналізовані процес розвитку особистості та виділено основні його закономірності. Далі була проаналізована роль факторів, що впливають на закономірності розвитку особистості. На заключному етапі роботи вивчений і проаналізований метод гри як ефективна, найвластивіша форма розвитку особистості та її життєдіяльності.

В результаті вивчення даної теми можна сказати, що розвиток людини є дуже складним поступовим рухом, у ході якого відбуваються як прогресивні, так і регресивні інтелектуальні, особистісні, поведінкові, діяльнісні зміни в самій людині; розвиток змінюється лише за напрямком, інтенсивністю, характером і якістю (Л.С. Виготський, Б.Г. Ананьев).

Отримали можливість визначити основні закономірності розвитку особистості:

1) розвиток особистості має спадковий, нерівномірний та інтегративний характер;

2) особистість вихованця розвивається під впливом соціального середовища;

3) особистість вихованця розвивається під комплексним впливом всіх факторів її формування;

4) особистість формується в діяльності;

5) зміна особистості вихованця вимагає зміни ставлення до себе.

Вивчення літературних джерел дало змогу отримати відповідь на ключове питання, що проблемою загальних закономірностей розвитку особистості є вплив факторів, якими обумовлені хід і результати розвитку. Ними виступають: спадковість, середовище й виховання, а також вплив діяльності на розвиток особистості.

У ході досліджень виявлено, що важливим засобом, який сприяє розвитку у навчальній діяльності молодших школярів є ігри, тому, що вони:

1. задовольняють різноманітні дитячі інтереси: ігрові, пізнавальні, соціальні;

2. збагачують коло уявлень про навколишній світ;

3. впливають на розвиток психічних процесів, на формування активної особистості;

4. виступають як засіб всебічного розвитку дитини, зокрема, її пізнавальних здібностей;

5. підвищують інтерес до навчання, розвивають уважність, забезпечують краще засвоєння навчального матеріалу;

6. не лише активізують розумову діяльність, а й розвивають трудові уміння та навички школярів;

7. забезпечують формування у дитини соціально прийнятих етичних норм поведінки та їх осмислення.

Щодо рекомендацій, то я вважаю, що необхідно побільше досліджувати такі цікаві і актуальні теми, тому що в сучасній педагогічній науці особливої актуальності набуває проблема організації цілісного виховного процесу, забезпечення тісної єдності школи й соціального середовища, які впливають на розвиток молодшого школяра. А також необхідно розповсюджувати здобуту інформацію в суспільстві, щоб нам вдалося правильно керувати розвитком юної особистості.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?