Реферат «Соціальна згуртованість», 2009 рік

З предмету Економіка праці · додано 07.12.2010 14:33 · від Дар'я · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 2 2. Соціальна згуртованість – основні засади 3 3. Причини актуалізації доктрини « соціальна згуртованість» 6 4. Складові розвитку доктрини « соціальна згуртованість» 8 5. Висновок 10 6. Список використаних джерел 12

Висновок

Отже, підводячи підсумки необхідно згадати головні засади доктрини «соціальна згуртованість», яка розглядається, та її ролі у розвитку сучасної економічної системи:

1. Економічне зростання є матеріальною і фінансовою основою соціального розвитку. Втім високі темпи економічного розвитку недостатні для забезпечення соціальної згуртованості і стабільності. Без заходів щодо посилення останніх, економічне зростання виявляється все менш стійким.

2. Для завоювання підтримки політики, що спрямована на економічне зростання, з боку широких верств населення вкрай необхідний соціальний прогрес, який має бути розмірний з економічним.

3. Права людини і реальна спроможність їх реалізації, активна участь громадян у суспільному житті та прийнятті суспільно значимих рішень, гідна праця і соціальна справедливість є чинниками, що сприяють суспільній підтримці економічної політики, інших заходів, які спрямовані на стійкий економічний розвиток та є основними домінантами соціальної згуртованості.

4. Соціальну згуртованість правомірно розглядати як одну з конкурентних переваг певного соціуму, яка формує запас міцності, стійкості економічної системи та сприяє більш повному використанню накопиченого людського і соціального капіталу, демонструє нову якість економічного і соціального розвитку.

Щодо України, то вона стоїть лише на порозі практичного втілення доктрини соціальної згуртованості у всі сфери суспільного буття. На цьому етапі надзвичайно важливим є усвідомлення органами законодавчої і виконавчої влади, представницькими органами усіх соціальних сил цінностей і пріоритетів, на яких базується зазначена вище доктрина. Підкреслимо, що у діючих в Україні законодавчих і нормативних актах проблематика соціальної згуртованості не знайшла закріплення та постановки щодо цілеспрямованого розв’язання. Втім рівень соціальної згуртованості суспільства залишається не високим і, за нашою оцінкою, має тенденцію до зниження.

Перш за все, вважаю за необхідне віднести соціальну згуртованість до числа національних стратегій та пріоритетів. Має бути розроблена програма заходів у цій царині як складова стратегії розвитку соціальної політики. Необхідно запровадити ряд заходів інституціонального, управлінського характеру, які мають забезпечити координацію міжвідомчої наукової і практичної діяльності у галузі соціальної згуртованості. Конче необхідно опрацювати та затвердити показники (індикатори) соціальної згуртованості й запровадити моніторинг стану останньої на загальнодержавному та регіональному рівнях.

Підвищенню соціальної згуртованості має сприяти ратифікація ряду міжнародних нормативно-правових актів і, зокрема, Європейського кодексу соціального забезпечення.

Для посилення “трудової” компоненти соціальної згуртованості суспільства конче потрібне прийняття нового Трудового кодексу, Законів України “Про соціальний діалог”, “Про виробничу демократію на підприємствах (в організаціях)”, нової редакції Закону України “Про колективні договори і угоди”.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?