Курсова робота «Основи підприємницької діяльності», 2004 рік

З предмету Методика викладання дисциплін · додано 29.11.2010 17:30 · від світлана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

I. Розділ Психологічні особливості юнацького віку та підхід у викладанні. II. Розділ Тематичний план з дисципліни “Загальна економіка” для 10-11 класу. Iii. Розділ 3.1. Модель засвоєння бази знань 3.2. Методична карта уроку на тему: "Зміст підприємництва" 3.3. Міні-конспект 3.4. Активні методи навчання 3.5. Тести 3.6. Завдання для самостійної роботи Висновок Список використаної літератури

Висновок

В наш час дуже великої значущості набуває економічна освіта в загальній системі освіти нашої країни. Більше шести десятиріч ми жили в ізоляції від світової економічної науки.

Для того, щоб побудувати міцну українську державу зі стабільною економікою потрібні кваліфіковано фахівці з економіки. Потрібно сформувати нове покоління з певним «багажем» економічних знань, економічним досвідом і світоглядом, які будуть вирішувати долю нашої країни. І формування таких фахівців починається ще зі шкільної парти з одного боку, та “сімейного гніздечка” з іншого. Йдеться про те, що учень у власному житті повинен розрізняти дію економічних законів на прикладі своєї родини. Старшокласники вже здатні зрозуміти, що гроші не виникають самі по собі і мають витрачатися раціонально. Вивчивши тему “Доходи та витрати домогосподарств. Грошові ресурси сім’ї” учні зможуть усвідомити, що володіють унікальними ресурсами, які можна спрямувати на одержання доходу (праця, власні здібності), краще орієнтуватися у видах прибутків, які забезпечує кожен із видів ресурсів, ознайомляться з умовами їх отримання, проаналізувати бюджет власної родини, визначити і застосувати на практиці методи його балансування. Для допитливих пропонується для аналізу свіжий статистичний матеріал щодо економічного стану населення України, який воно можуть проаналізувати.

Все тіснішою стає міжнародна співпраця в галузі економіки, а щоб така взаємодія проводилась грамотно, необхідно забезпечити відповідний рівень підготовки кадрів, насамперед економічної.

Отже, як уже було сказано, економіка України потребує високоосвічених фахівців. Сучасна система економічної освіти покликана задовольнити суспільства у таких фахівцях заради його процвітання та успішного функціонування економіки.

Пропозиції щодо вдосконалення сучасної системи економічної освіти

Зважаючи на матеріальні та кадрові проблеми економічна освіта досить нерівномірно впроваджується за територіальною ознакою. Йдеться про те, що в багатьох школах відчувається брак спеціалістів та забезпечення літературою.

Перш за все слід звернути увагу на узгодження змісту програми з особливостями та потенціалом аудиторії, якій пропонується вивчення.

Необхідно покращити матеріально-технічне забезпечення вивчення дисципліни, адже нерідко учні користуються застарілими підручниками, а до нових мають обмежений доступ.

Вирішення потребує також кадрове питання, тобто забезпечення навчальних закладів вчителями та викладачами відповідної кваліфікації.

Сам процес безперервної економічної освіти має бути чітко спланованим та організованим, що дозволить уникнути зайвого повторення тим, хто вивчає економіку з молодшого віку, а для учнів, які вивчають її лише у старших класах – нормувати інформаційне навантаження та раціонально розподіляти бюджет часу.

Весь навчальний процес повинен бути підпорядкований діяльності майбутнього фахівця, має дати йому необхідну орієнтацію, знання стосовно того, як краще, де, за яких форм господарювання він зможе знайти застосування своїй спеціальності і використати одержані знання.

Будь-яке нововведення зазвичай зустрічає перепони на своєму шляху, не стала виключенням і система економічної освіти. Тому в процесі запровадження вивчення економіки на різних освітніх рівнях потрібно постійно аналізувати проблеми, які виникають в кожному конкретному випадку та пропонувати шляхи їх усунення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?