Курсова робота «Бізнес-планування на підприємстві “Чернігіврибгосп”», 2009 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 27.11.2010 16:39 · від Natali · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ і. Економічне обґрунтування бізнес-планування 5 1.1. Характеристика бізнес-плану 5 1.2. Класифікація бізнес-планів 8 1.3. Цілі розробки бізнес-плану 10 1.4. Формування інформаційного поля бізнес-плану 11 1.5. Основні розділи бізнес-плану 12 Розділ іі. Техніко-економічна характеристика підприємства: вид підприємства, форма власності, спеціалізація, потужність, асортимент продукції, загальна і виробнича структура управління підприємством, організація 17 Розділ ііі. Аналіз виробничо-господарської діяльності підприємства 22 3.1. Аналіз основних показників роботи підприємства за 2008 рік 22 3.2. Аналіз підприємства. Методика складання бізнес-плану на прикладі “Чернігіврибгосп” 26 Розділ іv. Шляхи підвищення ефективності бізнес-планування 39 Висновки 41 Список літератури 43 Додатки 45

Висновок

У першому розділі курсової роботи висвітлювалась тема: “Економічне обґрунтування бізнес-плану планування”. Вказалися основні розділи бізнес-плану, як і для чого він складається, як формується інформаційне поле бізнес-плану. Також в цьому розділі висвітлюється значення бізнес-планування для підприємства.

У ІІ і ІІІ розділах проводиться аналіз роботи ВАТ “Чернігіврибгосп”.

Аналізуючи діяльність, можна сказати, що на даний момент це відносно стабільне підприємство. Збитки підприємство несе через великі затрати на виробництво. На підприємстві розроблені заходи по зменшенню затрат, але поки що не всі були виконані.

За 2007 рік збитки становили 144 000 грн. У 2008 році було погашено позику, яка взята у 1998 році в сумі 63 000 грн. Заборгованості по оплаті праці не має. Виробництво валової продукції на одного середньорічного працівника в 2008 році становить 3339,15 грн., а в 2007 році становила 2315,07 грн. Норма прибутку на підприємстві становить 74,4 %, а рівень рентабельності – 28,7 %, а це означає, що для покращення рентабельності необхідно збільшити прибуток і зменшити собівартість продукції.

У 2008 році була проведена робота по догляду за рибою, зокрема пропуск весняної повені, підготовка нагульних, виросних, нерестових ставків до зариблення. При зарибленні ставків в 2007 році було перевиконано план особливо на рибдільниці “Десна”.

При розрахунках не виявлено чистого робочого капіталу, інші коефіцієнти відповідають нормативним значенням.

Підприємство має достатню кількість ресурсів, щоб розрахуватись по зобов’язаннях, хоча й не дуже швидко.

У 2008 році загальна площа ставків Товариства зменшилася на 280 га. Звідси і рівень прибутку зменшився на 29,5 %.

Недоліком роботи Товариства можна вважати те, що підприємство нема інвесторів. Як правило, інвестори більш частіше мають справу з приватними підприємствами. ВАТ “Чернігіврибгосп” є державним з колективною формою власності, але це не заважає йому нормально функціонувати на ринку.

Можна запропонувати такі заходи для покращення роботи Товариства:

1. Провести заходи по зменшенню орендної плати.

2. Для забезпечення розрахунків з постачальниками енергоносіїв провести бартерні операції.

3. Систематично проводити опитування серед робітників підприємства з метою вивчення попиту на виробничі товари і харчові продукти з метою забезпечення робітників додатковими послугами Товариства.

4. Активно співпрацювати зі школами, дитячими садками, школами-інтернатами з метою допомоги у наданні продуктів харчування.

5. Забезпечити комп’ютерами бухгалтерію, що покращить роботу бухгалтерів, і скоротити число спеціалістів.

Для подальшого розвитку підприємства можна запропонувати деякі напрямки:

1) збільшення продажу продукції підприємства на існуючих ринках та завоювання нових;

2) створення чи розробка нових видів продукції, переробка риби;

3) створення додаткових підрозділів по переробці продукції;

4) диверсифікація виробничо-збутової діяльності, тобто розробка і виробництво нових товарів з послідуючим продажем їх на нових ринках.

Завдання подальшого розвитку підприємства може бути також вирішене шляхом виведення нових порід риб, що потребує витрат на науково-технічні дослідження. Розширення ринків збуту – потребує витрат на маркетингові дослідження. Товариству необхідно створити службу маркетингу, яка б займалася збутом продукції та її рекламою.

Коментар модератора

Є список використаної літератури, але відсутні на нього посилання у тексті роботи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?