Курсова робота «Аналіз прямих витрат підприємства (на матеріалах зат "світловодське кар`єроуправління")», 2008 рік

З предмету Інше · додано 26.11.2010 11:28 · від Катя · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи аналізу прямих витрат підприємства 5 1.1. Економічна сутність та класифікація прямих витрат 5 1.2. Мета, завдання та джерела аналізу прямих витрат 12 1.3. Методика аналізу прямих витрат 15 Розділ 2. Аналіз прямих витрат зат "світловодське кар`єроуправління" 19 2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства 19 2.2. Аналіз витрат діяльності підприємства 24 2.3. Аналіз витрат у собівартості продукції ЗАТ “Світловодське кар`єроуправління”26 Розділ 3. Напрямки зниження витрат зат «світловодське кар`єроуправління»35 Висновки 41 Список використаної літератури 44 Додатки

Висновок

До прямих витрат належать витрати, пов'язані з виробництвом окремих видів продукції (сировина, основні матеріали, покупні вироби, напівфабрикати, паливо, енергія, заробітна плата виробничих робітників, відрахування на соцстрахування), які можуть бути безпосередньо включені до їхньої собівартості.

Предметом діяльності ЗАТ “Світловодське кар`єроуправління” є:

-розробка корисних копалень;

-виробництво та реалізація щебеню, гранвідсіву, піщано-щебеневої суміші, бутового каменю;

-виробництво та реалізація будівельних матеріалів, зокрема залізобетонних та бетонних виробів;

-оптова та роздрібна торгівля будівельними матеріалами;

-інші види діяльності.

За підсумками оцінки динаміки показників господарської діяльності слід зазначити, що у 2006 році порівняно з 2005 роком діяльність ЗАТ “Світловодське кар`єроуправління” покращилася, у 2007 році спостерігається погіршення показників діяльності.

За результатами аналізу витрат діяльності в структурі витрат і відрахувань значну частку складає собівартість реалізованої продукції, що складає 82,45%. У звітному періоду вона знизилась на 100,5 тис. грн. або на 14,07%. Водночас спостерігається зростання інших операційних витрат на 2,3 тис. грн. або на 43,4%.

Проведений аналіз доводить, що основними причинами збільшення собівартості продукції є суттєве первищення майже всіх видів витрат, як у порівнянні з минулим роком, так й відносно планових завдань.

Зміна собівартості всієї продукції і одиниці окремих виробів складається з економії за одними статтями і перевитрат за іншими. Виникає необхідність визначити причини перевитрат. Аналізуючи собівартість одиниці продукції, суму перевитрат помножують на фактичний випуск виробу і встановлюють загальний розмір перевитрат. Розробляють заходи для усунення перевитрат.

На підставі проведеного аналізу можна зробити висновок, що основними причинами перевитрат є:

-недотримання норм витрачання матеріальних ресурсів за всіма позиціями основних та додаткових матеріалів;

-зростання цін на матеріали;

-надмірне споживання енергетичних витрат;

-суттєве перевищення втрат від браку у порівнянні з нормативними значеннями технологічного браку;

-перевитрачання фонду оплати праці у порівнянні з продуктивністю праці.

Найбільш важливим фактором зниження собівартості порівнянної продукції є застосування прогресивніших норм витрат матеріальних ресурсів і трудових нормативів, що, у свою чергу, залежить від своєчасності й повноти проведення організаційно-технічних заходів, запровадження нової техніки і технології, механізації та автоматизації виробничих процесів, удосконалення організації виробництва і праці. Необхідно оцінити виконання плану організаційно-технічних заходів за кількістю впроваджених новинок, обсягом виробничих витрат і фактично отриманим економічним ефектом.

Резервами зниження собівартості можуть бути:

-ретельне дотримання норм витрачання матеріалів;

-підвищення контролю якості та дотримання технології для запобігання виникненню втрат від браку;

-контроль за виконанням умов контрактів постачальниками;

-раціональне споживання енергії;

-скорочення непродуктивних виплат із фонду заробітної плати;

-скорочення виробництва низькорентабельних видів продукції та нарощування високорентабельних.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?