Курсова робота «Нетарифні інструменти регулювання зовнішньої торгівлі», 2009 рік

З предмету Інше · додано 25.11.2010 22:07 · від Дамочка · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Теоретичні засади нетарифних інструментів регулювання зовнішньої торгівлі 5 Практичне застосування нетарифних інструментів регулювання зовнішньої торгівлі 17 Зарубіжний досвід застосування нетарифних інструментів регулювання зовнішньої торгівлі 25 Висновки 29 Використані джерела 31

Висновок

Відповідно до поставленої мети можна зробити висновок, що нетарифне обмеження, за своїм походженням, є комплексом національних адміністративних заходів, які рідко пов’язані безпосередньо з зовнішньою торгівлею, але виконують функції регулятора експортних та імпортних операцій.

На сучасному етапі Україна знаходиться на шляху інтегрування своїх економічних інтересів у міжнародні економічні союзи та торгові організації, і від того, як далі буде проходити цей процес, залежить не тільки формування зовнішньоекономічного середовища, але і можливість подальшого економічного і соціального розвитку держави як органічної підсистеми світового господарства. Тому входження України у світову економічну систему вимагає розроблення чітко визначеної і зваженої державної економічної політики, яка потребує принципово нових підходів до удосконалення механізму регулювання зовнішньої торгівлі.

Головна мета кількісних обмежень як засобу нетарифного регулювання ЗЕД полягає у захисті внутрішнього ринку від проникнення товарів іноземного виробництва. У такий спосіб, відбувається захист вітчизняного товаровиробника, коли застосування митно-тарифних засобів регулювання вичерпало себе або їх для, з погляду держави, недостатньо ефективна. У цьому разі держава застосовує методи кількісного обмеження експорту чи імпорту.

Методи побічного протекціонізму полягають у наявності певних стандартів, застосуванні внутрішніх податків і особливих правил стосовно імпортних товарів, що створює нетарифні перешкоди на шляху проникнення товарів на внутрішній ринок країни імпорту. В разі виконання цих вимог зростає ціна товару, що у сукупності є важелем протекціонізму щодо товарів вітчизняного виробництва на внутрішньому ринку країни імпорту.

Правове забезпечення зовнішньоторговельної політики як засіб нетарифного регулювання закріплюється міжнародними торговельними договорами та визначає принципи торговельних відносин різних країн, визначає режим перебування іноземних товарів.

Державний механізм регулювання цін імпортованих товарів та розрахунків за зовнішньоторговельними операціями по імпорту утворюють додатковий засіб нетарифного регулювання, який проявляється у нав’язуванні державної цінової політики по певних групах імпортованого товару та ускладненні процедури валютних розрахунків.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?