Курсова робота «Виробниче підприємство як основа і вагомий потенціал економіки», 2008 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 25.11.2010 07:08 · від Ксенія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Поняття підприємства як центральної ланки економіки та класифікація підприємств 1.1. Поняття підприємства як центральної ланки економіки 5 1.2. Класифікація підприємств 10 Розділ ІІ. Аналіз та характеристика функцій, принципів та економічних складових діяльності підприємства 2.1. Функції і принципи економічної діяльності підприємства 15 2.2. Фонди підприємства та їх структура 18 2.3. Витрати виробництва, прибуток, ефективність 20 Розділ ІІІ. Сучасний важіль повноцінного функціонування підприємством 26 Висновок 30 Список використаних джерел 32

Висновок

Виробниче підприємство – це відособлена спеціалізована одиниця, підставою якої с професійно організований трудовий колектив, здатний за допомогою наявних в його розпорядженні засобів виробництва виготовити потрібну споживачам продукцію (виконувати роботи, робити послуги) відповідного призначення, профілю й асортименту. До виробничих підприємств відносяться заводи, фабрики, комбінати, шахти, кар'єри, порти, дороги, бази й інші господарські організації виробничого призначення.

Важливе значення для роботи підприємства має інформація: комерційна, технічна й оперативна. Комерційна інформація відповідає на питання: яку продукцію й у якій кількості необхідно виготовити; за якою ціною і кому її реалізувати; які витрати будуть потрібні для її виробництва. Технічна інформація дає вичерпну характеристику продукції, описує технологію її виготовлення, встановлює, з яких частин і матеріалів потрібно робити кожен виріб, за допомогою яких машин, устаткування, інструментів і прийомів, у якій послідовності повинна здійснюватися робота. На основі оперативної інформації видаються завдання персоналу, відбувається його розміщення по робочих місцях, здійснюються контроль, облік і регулювання ходу виробничого процесу, а також коректування управлінських і комерційних операцій. За допомогою інформації усі компоненти діючого підприємства об'єднуються в єдиний синхронно функціонуючий комплекс, націлений на виробництво заданого виду продукції відповідної кількості і якості.

До основних функцій виробничого підприємства можна віднести:

– виготовлення продукції для виробничого й особистого споживання відповідно до профілю підприємства;

– продаж і постачання продукції споживачу;

– після продажне обслуговування продукції;

– матеріально-технічне забезпечення виробничого процесу на підприємстві;

– керування й організація праці персоналу на підприємстві;

– підвищення якості продукції, зниження питомих витрат і ріст обсягу виробництва на підприємстві;

– підприємництво;

– сплата податків, внесення обов'язкових і добровільних внесків і здійснення платежів у бюджет та інші фінансові органи;

– дотримання діючих стандартів, нормативів, державних законів.

Показники ефективності виробничо-господарської діяльності підприємства залежать від багатьох чинників. Вони включають власне виробничу, комерційну (маркетингову), фінансову, інвестиційну (капіталовкладення), інноваційну, управлінську (діяльність підприємства).

Діяльність будь-якого підприємства розпочинається з планування та прогнозування виробництва, яке має здійснюватися на високому якісному рівні та за умови зниження витрат. Це є головним завданням будь-якого підприємства.

Вся діяльність виробничих підприємств спирається на законодавчу базу. Реалізація і контроль за виконанням законів покладається на уряд і місцеві органи влади. Таким чином, підприємство займає центральне місце в народногосподарському комплексі.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?