Курсова робота «Біблійні теми в зарубіжній літературі», 2007 рік

З предмету Література · додано 22.11.2010 22:47 · від Ксенія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Міфопоетична парадигма в романі Томаса Гарді «Тесс із роду д’Ербервіллів»: контури біблійних моделей 5 Розділ ІІ. Біблійні сюжети в російській літературі XI – XX ст 14 Висновок 22 Список використаної літератури 23

Висновок

Тенденції розвитку сучасного літературознавства свідчать, що одне з центральних місць у нім посідають міфопоетичні студії. Розглядаючи український національний контекст, Н. Зборовська справедливо підкреслює не-пересічність ролі в ньому міфокритики та «необхідність альтернативної модерної міфотворчості, прорив до якої може консолідувати сучасний літературний процес».

Вартий уваги при цьому зарубіжний досвід подібних художніх спроб, яскравий приклад якого – світ прози Т. Гарді. Кращі твори цього англійського класика належать багато в чому визначальному для розвитку світової літератури періоду кін. XIX – поч. XX ст. Поряд із притаманними даному часові активним переглядом розвиненими національними літературами свого попереднього поступу, кардинальними світоглядними змінами, поширенням т.зв. «філософії життя» і (в т.ч. як результатом останнього) надзвичайною актуалізацією в літературі й мистецтві міфологічних структур (аж до протиставлення міфу раціональному знанню й історії – як двох протилежних культурних парадигм), а також зародженням і становленням модерністичних концепцій, література межі століть виявила підвищений інтерес до проблем гармонізації людського життя через наближення до природи; тоді ж активізується селянська тематика, а отже, в центрі уваги письменників часто перебуває образ землі та комплекс пов'язаних з ним морально-етичних та філософських проблем.

На початку двадцятого століття Ісус як літературний герой з'являється в творах Д. Мережковського та інших письменників.

Сьогодні ми також спостерігаємо підвищену увагу письменників до напівлегендарної особистості Христа. Чим це викликано? У світі хаосу, переоцінки духовних цінностей образ Ісуса знову стає вищим моральним ідеалом для людини і людства, що вказує шлях до добра, любові, милосердя. Використання в художніх творах євангельських сюжетів мотивується також пошуками нових засобів художнього узагальнення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?