Курсова робота «Теоретичні засади соціальної роботи з молоддю», 2005 рік

З предмету Соціальна робота · додано 12.01.2007 15:02 · від Валерия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Молодь і соціальна політика 5 1.1. Характеристика молоді, як соціальної групи 5 1.2. Соціальна структура, соціальна політика і молодь 8 Розділ 2. Заклади та структури, що займаються реалізацією державної молодіжної політики 18 Розділ 3. Соціальна робота з молоддю 20 3.1. Соціальний захист молоді 20 3.2. Програма технології формування та розвитку особистості в соціальній роботі 22 3.3. Розв’язання проблем безробітності у молодіжному середовищі 27 Розділ 4. Соціально-педагогічні заходи проти дії вживанню наркогенних засобів молоддю 32 4.1. Ознаки виявлення осіб, які вживають наркогенні засоби 33 4.2. Мотивація зловживання речовинами, які викликають стани зміни психічної діяльності 35 4.3. Психологічні аспекти формування наркогенної залежності 37 Висновок 40 Список використаної літератури 42

Висновок

На матеріалах соціологічного дослідження підтверджено гіпотезу щодо випереджальної, активнішої позиції молоді та оптимістичнішого сприйняття нею і сучасного, і майбутнього життя. Молоді входять у самостійне життя, щоб шукати нові можливості й активно користуватися ними. Інша річ, що міра такої активності, коли в кращому випадку лише половина молодої генерації має бути віднесена до суспільного авангарду, аж ніяк не може вважатися «нормальною». Однак «маємо те, що маємо», і обов'язок держави активізувати цілеспрямовано-адресну соціальну, соціально-економічну, культурну політику, аби запобігти перетворенню молодої генерації на «втрачене покоління». Йдеться про своєчасність державних пропозицій щодо робочих місць, можливості набуття відповідної професії і кваліфікації, законодавче забезпечення ініціативної ринкової діяльності, гарантії безпеки молодіжного бізнесу тощо. Це сприятиме спрямуванню активності молоді у соціально-значущому напрямі. Багато залежатиме при цьому і від закладів освіти, які мусять попрацювати над формуванням громадянської ідентичності, патріотичних почуттів молоді, її відповідальності перед країною і суспільством.

Таким чином, для соціальної роботи більш типовим є твердження, що творчість - це показник продуктивної діяльності людини. При цьому творчість розглядається як один із видів людської діяльності, спрямованої на розв'язання суперечності (творчого завдання), І для якої необхідні об'єктивні (соціальні, матеріальні) та суб'єктивні особистісні умови (знання, вміння, творчі здібності), а результат мас новизну та оригінальність, особисту та соціальну значущість, а також прогресивність.

Соціальне консультування молоді – кваліфікована порада, допомога особам, які відчувають різні проблеми, з метою їх соціалізації, встановлення і оптимізації їх соціальних функції, вироблення соціальних норм спілкування. В рамках соціального консультування можна виділити слідуючи напрямки:

- медико-соціальне;

- психолого-педагогічне;

- соціально-правове,

- соціально-управлінське та ін.

Соціальна робота у зв’язку зі специфікою своєї професійної діяльності виконує функції людей різних професій: юриста, психолога, педагога, соціального менеджера і навіть священик, вислуховувати сповіді своїх підданих.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали