Курсова робота «Теорія сталого розвитку та макроекономічне регулювання», 2009 рік

З предмету Макроекономіка · додано 20.11.2010 18:57 · від Юрий · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.) Теорія сталого розвитку 2.) Аналіз механізму функціонування сталого розвитку в економіці Висновок Список літератури Додатки

Висновок

Таким чином, сталий розвиток представляє собою таку господарську політику, яка забезпечує сьогоднішнє задоволення матеріальних потреб суспільства і водночас не ставить під загрозу право майбутніх поколінь жити у здоровому середовищі і задовольняти свої потреби у природних ресурсах.

Концепція сталого розвитку з'явилася в результаті об'єднання трьох основних точок зору: економічною, соціальною і екологічною. Сталий розвиток не передбачає відмову від споживання і промислового виробництва, оскільки при цьому неможливо забезпечити основні потреби і можливості для самореалізації кожної людини. Навпаки - виступає за усунення бідності і відновлення соціальної справедливості у світовому масштабі, при якому відбувається перехід від кількісного споживання до якісного. У сучасному споживчому суспільстві і при такому, що склався в більшості держав соціальному устрою суспільства неможливо примусити споживача споживати меншу кількість товарів і послуг, навпроти в більшості країн, що розвиваються, рівень споживання часто навіть не досягає рівня, необхідного для забезпечення мінімальних потреб людини. Тому збільшення кількості споживання (а відповідно виробництва) неминуче, проте для уникнення глобальної екологічної кризи, моделі споживання і виробництва товарів і послуг повинні бути змінено на новий якісний рівень.

Велике значення для сталого розвитку мають як економічна політика окремих країн, так і міжнародні економічні відносини. Для пожвавлення і прискорення розвитку необхідні як динамічні і сприятливі міжнародні економічні відносини, так і визначена на національному рівні політика. Вирішальна роль належить сприятливим зовнішнім економічним відносинам. Міжнародне співробітництво в цій галузі повинно здійснюватися таким чином, щоб воно як у розвинених, так і в країнах, що розвиваються, доповнювало і підтримувало надійну національну політику в галузі економіки, а не підривало її або завдавало їй шкоди, для того, щоб можна було добитися прогресу на шляху досягнення сталого розвитку в усьому світі.

Важливим питанням в реалізації концепції стійкого розвитку є виявлення його формування системи вимірювання. Одним із успішних проектів аналізу сталого розвитку в глобальному регіональному контекстах є робота Світового центру даних «Геоінформатики і сталого розвитку» Міжнародної Ради з науки (ICSU) та Інституту прикладного системного аналізу НАН України і Міністерством освіти і науки України. Відповідно даним цієї структури за індексом сталого розвитку Україна займає 55 місце з 96 проаналізованих країн світу.

Щоб досягти більш високого рівня сталого розвитку Україна потребує глибоких структурних змін у різних галузях економічного, соціального та політичного життя. Необхідно у найкоротший термін ухвалити Національну стратегію сталого розвитку; розробити та прийняти Національний план дій з охорони навколишнього природного середовища, посилити повноваження Міністерства охорони навколишнього природного середовища у сфері інтеграції екологічної політики у галузеві політики, євроінтеграційної адаптації екополітики України, еколого-економічного регулювання, стратегічного планування переходу до сталого розвитку. Таким чином розробити систему моніторингу, яка буде допомагати в встановлені адекватної оцінки сталому розвитку країни. Це можливо виконати шляхом запозичення стратегії в країн що мають високий рівень сталого розвитку та перебудови її відповідно своїй економіці.

Коментар модератора

30 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?