Курсова робота «Соціальна робота з сім’єю», 2005 рік

З предмету Соціальна робота · додано 12.01.2007 14:56 · від Валерия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Соціальні фактори кризи сучасної сім’ї та проблеми оптимізації шлюбно-сімейних відносин 5 1.1. Сучасна українська сім'я як клієнт соціальної роботи 5 1.2. Психологія сімейних стосунків 10 1.3. Психогігієна сім’ї сімейних стосунків 17 1.4. Соціальні фактори кризи сім’ї 18 Розділ 2. Технологія роботи з неблагополучними сім’ями 27 2.1. Неблагополучні сім’ї 27 2.2. Технології і методи соціальної роботи з неблагополучними сім'ями 29 Розділ 3. Спеціалізовані соціальні служби підтримки сім’ї 47 Висновки 57 Література 59

Висновок

Дослідивши тему “Соціальна робота з сім’єю” можна сказати, що майже 89% сімей та молоді потребують допомоги психолога для того, що вирішити свої проблеми, з якими вони не в змозі опиратися, це розлучення, безпліддя та багато інших причин.

Під час написання курсової роботи були виконані практичні розв’язання питань стабілізації сім’ї, підготовка молоді до шлюбу, підготовка молодих (людей) батьків до виховання батьківських обов’язків і реалізація рекреативних потреб суспільства сім’ї, а також розкрито сутність соціальних проблеми, проведено дослідження інформації по соціальній проблемі, оцінено стан сім’ї, використані напрямки вирішення молодої сім’ї в сьогоднішніх умовах використавши методи і технології соціальної роботи, розкрито причини та вирішення проблем сім’ї за допомогою пропозицій щодо поліпшення сімейної політики.

Сучасні економічні перетворення, демографічні проблеми, криза в політиці, культурі – все це відбивається на життєдіяльності сім’ї, при цьому поглиблюється її дезорганізація. В Україні налічується 10,3 млн. молоді (віком від 15 до 28 років), що становить 19,1: загальної кількості населення.

В країні мешкає 2 млн. 400 тис. молодих сімей, в яких народжується 80% усіх народжуваних в Україні дітей. Тобто 46,6% молодих сімей перебувають у шлюбі і хоча статистика недосконала і не встигає за кількістю розлучень, можна сказати, що 50% молодих перебуває у шлюбі (або була у шлюбі). Тому проблеми сім’ї у більшій мірі залежать від суспільства, допомоги та підтримки держави.

Сім’я відіграє велику роль у сучасному суспільстві Життя кожної людини пов’язане з сім’ю.

Сімейне життя – це великий екзамен у людей. Спосіб життя сім’ї багато залежить, від побуту, матеріального становища. Якщо є якісь відхилення, то треба уміти перебороти труднощі.

Несерйозне відношення подружжя являється причиною достатнього багаточисленних розлучень. Готовність до шлюбного життя – це перш за все сформованість навичок, боротьбу з труднощами, яких як правило буде немало. На будь-якому життєвому шляху сім’ї.

Таким чином виникнення сім’ї її розвиток та збереження є складним соціальним психологічним та біологічним явищем суспільства. Здорова сім’я – здорове суспільство.

Оцінка і моніторинг діяльності експериментальних ССПС доводить, що безпосереднє завдання — подолання кризи в сім'ї з дітьми, запобігання розпаду сімей та інституціалізаціі дітей ССПС виконує успішно. Переваги діяльності ССПС

• Розв'язання індивідуальних проблем дитини і сім'ї.

• Діти залишаються в рідній сім'ї.

• Покращується координація місцевих служб завдяки співпраці та

проведенню спільних нарад.

Збільшується доступ сімей до місцевих служб та установ. Сім'ї стають незалежнішими, зростають їхні доходи.

• Економляться державні кошти.

• Сім'ї — учасники проекту позитивно впливають на інші сім'ї в кризі.

Незалежні експерти, котрі здійснювали зовнішнє оцінювання діяльності ССПС, не виявили ознак узалежнення сімей від цієї служби. Надані послуги були короткостроковими і допомогли сім'ям відновити впевненість в собі і здатність самостійно справлятися з проблемами.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали