Курсова робота «Міждисциплінарні технологіі і методики соціальної роботи», 2005 рік

З предмету Соціальна робота · додано 12.01.2007 14:51 · від Валерия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Організаційно – управлінські технології в соціальній роботі 5 1.1. Технології групового рішення проблем в соціальному управлінні 5 1.2. Технологія програмно-цільового проектування 6 2. Соціально-економічні методи технології підтримки населення 15 2.1. Зміст і єство соціально-економічних методів соціальної роботи 15 2.2. Технології економічної підтримки населення в сучасних умовах 18 3. Соціально-педагогічні методи в соціальній роботі 21 3.1. Соціально-педагогічна компетентність фахівця по соціальній роботі 21 3.2. Педагогічні методи і технології 24 4. Технології медико-соціальної роботи 28 4.1. Основи медико-соціальної роботи 28 4.2. Медико-соціальна робота в наркології 30 4.3. Медико-соціальна робота в онкології 32 Висновок 34 Список використаної літератури 36 Додатки 37

Висновок

Соціологія особистості грає важливу роль в соціальній роботі, особливо при розгляді співвідношення категорій самоутвердження і самоудосконалення особи. Важливо усвідомлювати неподільність цих понять і в той же час їх неспівпадання. Їх головна відмінність в тому, що самоудосконалення має на увазі все більш яскравий прояв в особі гуманних почав; самоутвердження ж може здійснюватися за допомогою істотних відхилень від норм моралі, а іноді і прямого насильства. Соціальний працівник повинен прагнути виробити у клієнта бажання і самостверджуватися (подолати низьку самооцінку, комплекс неповноцінності, відчуття вини, невпевненості), і самоудосконалюватися. Соціологія і соціальна психологія допоможуть соціальному працівнику уникнути згубних помилок і небезпек.

Самоудосконалення не вимагає аплодисментів, це самостійна, добровільна творча праця, що представляє для будь-якої людини задачу вищої складності; стимул цієї творчої праці — різниця потенціалів на «вході» і «виході», самоаналіз.

Самоутвердження є продуктивним способом адаптації до нової групи або ситуації, надзвичайно залежної від якості і інтересів особи, що змінилася. Саме ними визначаються цілі і засоби самоутвердження (нерідко за допомогою самовихваляння, приниження інших вибору помилкового кумира і ін.). Самоутвердження багато в чому було розраховано на глядача, зовнішню оцінку, реакцію, швидкий результат. В цьому його специфіка як соціальної поведінки, заснованої на соціальному обміні, соціальному порівнянні. Очікування заохочення може спотворити процес самоутвердження, перетворити його в конформність, залежність від інших.

Відчуття залежності як феномен масової свідомості і поведінковий стереотип поширено в сучасному суспільстві. Часто це є суб'єктивним сприйняттям, відповідним соціальному досвіду свого життя. В цьому випадку психологічно залежна людина перетворюється на людину страждаючої (тобто потенційного клієнта соціального працівника), знаходиться під негативним впливом сучасних змін — зміни економічного стану, зайнятості, зміна соціальної ролі, розбіжність соціальної ролі і соціального статусу, втрата колишніх орієнтирів, суспільної значущості праці, партійної, ідеологічної прихильності.

Соціологія дозволяє проаналізувати стан незахищеності, пронизливе все суспільство і виникле через тісне переплетення об'єктивних і суб'єктивних причин.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали