Дипломна робота «Шарль де Голль», 2002 рік

З предмету Історія · додано 16.11.2010 15:25 · від Губіш · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Шарль де Голль на шляху до влади §1 Де Голль до другої світової війни §2 "Вільна Франція". Зародження голлістського руху §3 Перше випробування владою для де Голля Розділ 2. Генерал Шарль де Голль - перший президент П' ятої Республіки у Франції §1 Прихід до влади де Голля. Конституція 1958 року §2 Позиція уряду П' ятої республіки з основних питань внутрішньої і зовнішньої політики Висновок Список використаних джерел і літератури Додаток

Висновок

Заслуга Шарля де Голля - першого президента П'ятої Французької республіки перед своїм народом воістину величезна. Вона виражається в становленні нової держави. Франція в період перебування Шарля де Голля на посту президента вступила в якісно нову смугу свого розвитку, відкрила для себе політичні і економічні перспективи.

Не можна не погодитися із словами Джона Кеннеді :: «Это выдающийся человек, олицетворяющий мощь и историческое величие Франции,….. если бы я был президентом Французской республики, я поступал бы так же, как генерал де Голль!». Шарль де Голль, що по праву зайняв виняткове місце серед державних діячів, висунених Францією,«предельно нетипичен, оригинален и своеобразен». Його фігура ламає звичні рамки, схеми штампи. Для своїх співвітчизників де Голль був передусім уособленням незалежності і величі «в тот период её истории, когда она, казалось, уже бесповоротно превратилась во второразрядную страну».

У цій дослідницькій роботі, відповідно до поставлених завдань і мети, відбиті основні аспекти і детально простежений довгий шлях генерала до вершин політичної влади : від молодшого лейтенанта на початку військової кар'єри до президента П'ятої Французької республіки; зроблений аналіз діяльності генерала де Голля на посту президента П'ятої республіки у Франції : «Я один определяю политику и один несу за это ответственность. Только мне принадлежит право принимать решения» - в цих словах де Голля знаходиться основна мета, якою він досяг в політичному устрої Франції в період свого президентства.

У роботі особлива увага приділена розгляду позиції президента П'ятої Республіки в питаннях внутрішньої і зовнішньої політики. Базу економічної політики де Голля складала система заходів, що забезпечує державне регулювання економіки. У основу соціальної політики уряду лягла голлістська ідея "асоціації праці і капіталу". У зовнішній політиці президент П'ятої республіки проголосив своєю метою захист незалежності і "відродження величі" Франції.

Ідеологія голлізму стала основою державної політики Франції. Деякі її елементи перетворилися на традиційні для цієї країни. Найголовніший з них - Конституція 1958 р. По ній і сьогодні управляється Франція. Так ідея людини, якої вже немає серед живих, міцно увійшла до життя однієї з провідних країн Європи і постійно нагадує про нього. Ідеологія голлізму - це сукупність внутрішньополітичних, зовнішньополітичних і соціально-економічних переконань. Базу внутрішньополітичних поглядів голлізму склала ідея сильної стійкої виконавчої влади. У зовнішньополітичних поглядах головною стала ідея "національної величі" Франції і незалежного, спрямованого в першу чергу на відстоювання національних інтересів, зовнішньополітичного курсу.

Царствений, гнівний, гордовитий, ганебний, змовник, наповнений духом Макіавеллі, або що перебуває в депресії, генерал де Голль, проте, не перестає захоплювати нас своїм почуттям маневру, своєю культурою, розумною міжнародною політикою і надзвичайною сумішшю хоробрості і цинізму.

Коментар модератора

43 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?