Курсова робота «Обмежена осудність», 2008 рік

З предмету Право · додано 12.11.2010 14:37 · від harik · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ I Історичні аспекти виникнення інституту обмеженої осудності. Розділ ii Обмежена осудність як оціночна категорія. 2.1. Проблеми визначення поняття осудності та неосудності. 2.2. Критерії обмеженої осудності. 2.3. Висновок експерта щодо обмеженої осудності. Розділ iii Врахування судом обмеженої осудності при призначенні покарання. Висновок Список використаної літератури

Висновок

Обмежена осудність, як і осудність, пов'язана не з виною, а з кримінальною відповідальністю за вчинене діяння. Особа, визнана обмежено осудною, несе кримінальну відповідальність на загальних підставах, а при призначенні покарання суд враховує ступінь усвідомлення цією особою фактичної сторони і суспільної небезпечності вчиненого діяння.

При проведенні комплексної психолого-психіатричної експертизи експерти повинні висловлюватися тільки oодо медичного критерію обмеженої осудності, а слідчий і суд — юридичного критерію.

У процесі аналізу поняття обмеженої осудності доцільно поставити питання про визначення ступеня усвідомлення індивідом своєї поведінки та спроможності керувати нею. Йдеться про встановлення глибини патологічних особистих порушень, що знижують спроможність суб'єкта злочину здійснювати вільний вибір своїх дій у конкретній ситуації. Як вважають деякі автори, цей ступінь слід визначати через клінічний критерій. На мою думку, цей критерій слід назвати психологічннм.

Таким чином, у сучасному розумінні при характеристиці обмеженої осудності доцільно було б використовувати формулу, що містить три кри-терії: медичний, юридичний та психологічний, які, називаючи конкретний психічний дефект, характеризуючи можливості усвідомлення поведінки та керування нею, а також ступінь здійснення цих можливостей, описували б психічний стан особи з аномальною психікою в момент вчинення нею зло-чину.

Вчинення злочину особою через наявний у неї психічний розлад, яка визнана судом обмежено осудною, на мою думку, безумовно, є обстави-ною, яка пом'якшує покарання, та ця обставина обов'язково має враховуватися при призначенні покарання і набути законодавче закріплення в ч. 1 ст. 66 КК України. Необхідність такого визначення ґрунтується на тому, що суд повинен мати можливість пом'якшити покарання у випадках, якщо розлад психіки обмежував здатність винного усвідомлювати суспільну небезпечність своїх діянь чи керувати ними, та застосувати, в разі необхідності, примусові заходи медичного характеру.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?