Курсова робота «Маркетингові дослідження на підприємстві («СМ-НОРД»)», 2010 рік

З предмету Маркетинг · додано 10.11.2010 10:55 · від Ruslan · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи формування маркетингових досліджень на підприємстві: 1.1. Сутність і характер маркетингових досліджень 5 1.2. Напрямки проведення маркетингових досліджень 7 1.3. Значення маркетингових досліджень в діяльності підприємства 13 Розділ 2. Аналіз і оцінка маркетингових досліджень на підприємстві «см-норд»: 2.1. Загальна характеристика підприємства та оцінка основних економічних показників 18 2.2. Аналіз зовнішнього і внутрішнього середовища підприємства 24 2.3. Організація маркетингових досліджень на підприємстві 32 Розділ 3. Вдосконалення маркетингової діяльності підприємства «см-норд»: 3.1. Проектування фокус-групи 34 3.2. Опитування потенційних споживачів підприємства 36 3.3. Розробка проекту виходу на ринок нового товару 38 Висновки 44 Список використаних джерел 46 Додатки 48

Висновок

В теоретичній частині курсової роботі розкривається зміст і напрямки маркетингових досліджень, описуються процеси і методи їх проведення.

В аналітичній частині проведено дослідження виробничо-господарської діяльності і стратегічної поведінки об'єкту маркетингового дослідження – ВАТ «См-норд»

Як видно з проведеного фінансово-економічного аналізу діяльності ВАТ «См-норд», всі найважливіші показники активності, рентабельності і платоспроможності характеризують фірму як фінансово стійку і перспективну. За аналізований період часу (2006-2008 роки) фінансову ситуацію ВАТ «См-норд» можна оцінити як стійку. Підприємство має резерви для збереження і зміцнення свого положення на ринку. Для цього підприємство має всі необхідні умови виробництва: торгові площі, досвід і технологію виробництва, кадри.

Для зміцнення своїх позицій, підвищення конкурентоспроможності підприємству необхідно більш ефективно використовувати вільні грошові кошти, нерозподілений прибуток за минулі роки, а так само розробити програму з метою залучення інвестицій для розширення сфер діяльності підприємства.

ВАТ «См-норд» необхідне розробити рішення з приводу каналів збуту, по яких доцільна реалізація продукції, договорів із споживачами і постачальниками (робота на перспективу), рекламної стратегії для стимулювання збуту, організації руху товару, фінансування витрат по функціонуванню каналів збуту.

Для аналізу і оцінки ринкових умов були проведені кабінетні і польові маркетингові дослідження фірми ВАТ «См-норд».

Кабінетні дослідження здійснювалися на основі глибокого аналізу документації підприємства, а також даних і підприємств - конкурентів. Ці дослідження дозволили в короткі терміни отримати достовірну інформацію про конкретний ринок.

Польові маркетингові дослідження ВАТ «См-норд» дозволили встановити особисті контакти із споживачами продукції підприємства, провести їх опитування на основі анкети, дізнатися їх думки про якість, дизайн, надійність техніки і репутацію самого підприємства.

Таким чином, маркетингові дослідження дозволили зібрати інформацію, необхідну для ухвалення рішень, пов'язаних з діяльністю на ринку, вибором ринку, визначенням об'єму продажів, прогнозуванням і плануванням ринкової діяльності.

На основі отриманих висновків можна зробити наступні рекомендації по напрямах маркетингових досліджень в ВАТ «См-норд»:

1. Вдосконалення маркетингової діяльності підприємства, розробка плану ефективної рекламної кампанії і стимулювання продажів.

2. Збільшити пропонований асортимент продукції.

3. Розробити для кожного сегменту свою політику на ринку.

4. Підтримка контакту з тими споживачами, що відреагували на анкетування, оскільки вони є розповсюджувачами серед знайомих інформації про даний вид товару.

Досягненню успіху фірми сприятиме вихід на ринок нової продукції (домофонів).

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?