Курсова робота «Теорія циклічних коливань та їх застосування у практиці макроекономічного регулювання в Україні», 2007 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 08.11.2010 16:56 · від vetik · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Причини і механізм циклічних коливань 6 1.1. Причини циклічності в розвитку економіки 6 1.2. Суть та фази ділового циклу 11 1.3. Основні теорії економічних коливань 14 2. Антициклічні заходи економічної політики держави 22 3. Причини економічної кризи в Україні 25 3.1. Основні причини економічної кризи в Україні 25 3.2. Особливості економічної кризи в Україні 31 3.3. Тип економічного розвитку України 32 Висновки 37 Використана література 39

Висновок

Отже, як відомо, відтворення – безперервний процес виробництва. Однак це зовсім не означає, що воно завжди і за будь-яких умов зростає. Відтворення суспільного продукту відбувається прогресивно, тобто існує тенденція до зростання, але не рівномірно. Періоди швидкого зростання, як правило, змінюються періодами застою і навіть скорочення виробництва.

Циклічного характеру розвитку ринкова економіка набула з початку ХІХ ст., коли вона досягла високої зрілості. До цього циклічність не проявлялась достатньо рельєфно, що дало підставу класичній політичній економії про без кризовий рівномірний економічний розвиток, що забезпечувалось, на думку її представників, доцільним і ефективним механізмом попиту і пропозиції.

В економічному циклі досить чітко виділяються кілька періодів, або фаз. Таких фаз визначають чотири: криза, депресія (застій), пожвавлення та піднесення.

Економісти пояснюють коливання ділової активності по-різному. В макроекономіці існує велика кількість концепції, які намагаються пояснити економічні коливання. Усі концепції можна поділити на дві групи: екстернальні та інтернальні. Екстернальні теорії шукають основні причини економічних коливань у чинниках, які лежать поза межами економічної системи (війнах, революціях, відкритті нових земель, міграції робочої сили, наукових проривах, технологічних інноваціях, змінах цін на нафту, політичному процесові тощо). І справді, такі важливі технічні нововведення, як залізниці, автомобілі й автомобільні дороги, стали активними чинниками зростання виробництва, інвестиційної діяльності та зайнятості. Проте коливання ділової активності відбувається значно частіше, ніж великі нововведення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?