Реферат «Франчайзинг як особлива форма організації бізнесу», 2009 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 07.11.2010 14:35 · від Алина · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Історія франчайзингу 5 Звідки коріння? 5 Комерційний франчайзинг 5 Сучасний формат 7 Поява МСdonald`s 8 Франчайзинг як форма організації бізнесу 9 Франшиза 10 Обов’язки франчайзера і франчайзі 12 Види франчайзингу 13 Відповідно до виду діяльності: 13 Відповідно виду ноу-хау франчайзера: 14 Відповідно до організації системи: 15 Переваги і недоліки франчайзингу 15 Сучасний стан ринку франчайзингу 17 Висновки 18

Висновок

Франчайзинг має свою довгу і цікаву історію, яка розпочалася ще в Середньовіччі. Сьогодні франчайзинг є значно поширеною і перспективною формою підприємницької діяльності. Сутність франчайзингу полягає в тому, що франчайзер (найчастіше фірма з відомою торговою маркою, яка має успіх на ринку і хоче розширити межі своєї діяльності) надає франчайзі(фірмі - початківцю) право на користування своєю торговою маркою, системою ведення бізнесу, фірмовим стилем, ноу-хау, торговельними або виробничими секретами, тощо.

Одним з основних елементів франчайзингу є франшиза, тобто контракт на ведення франчайзингового бізнесу, яка включає такі елементи як торгова марка, ноу-хау, операційний підручник, послуги збоку франчайзера і оплати збоку франчайзі.

Франчайзер і франчайзі мають певні обов’язки один перед одним, на основі яких і тримається франчайзинговий бізнес.

В Законодавстві України є недосконалим і не вміщає такого поняття як «франчайзинг», натомість у Цивільному і Господарському кодексах згадується договір комерційної концесії, який за своєю сутністю відповідає франчайзинговому договору. Таким чином укладанню договорів у цій сфері притаманна певна гнучкість.

Франчайзинг надає низку переваг як франчайзеру так і франчайзі, але разом з тим існують і недоліки для обох сторін. Така форма підприємницької діяльності дозволяє франчайзера і франчайзі збільшити доходи і зменшити видатки. Для франчайзера підписання контракту означає відносно недорогий вихід на нові ринки, а для франчайзі – це безпечний початок підприємницької діяльності зі зниженим рівнем ризику.

Наразі франчайзинг успішно розвивається на території України і сучасні тенденції у цій сфері показують, що це перспективна форма бізнесу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?