Курсова робота «Фінансова криза в фінансово-кредитній системі Італії (2007-2010 рр): особливості та перспективи стабілізації», 2010 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 06.11.2010 19:31 · від Annka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Фінансово – кредитна система Італії 4 Розділ 2. Світова фінансова криза 11 2.1. Причини фінансової криза 11 2.2. Світова фінансова криза очима економістами 13 Розділ 3. Економіка Італії 2007 – 2010 роках 15 Розділ 4. Антикризові заходи 22 4.1. Антикризові заходи італійського уряду 22 4.2. Діяльність "Групи 20" по подоланню кризи 24 Висновок 32 Список використаної літератури 34

Висновок

Фінансова криза завдала відчутного шкоди світовій економіці, відкинувши її в розвитку до рівня 2005 року. Італія, значну частку економіки якої складає промисловий сектор, не уникла згубних наслідків рецесії.

Світова фінансова криза не так сильно зачепила фінансово – кредитну систему Італії, в порівнянні з іншими членами ЄС - жоден банк Італії не був оголошений банкротом, і, що примітно, італійським банкам не знадобилася допомога уряду, який використовує банки виключно для "вливання" засобів в економіку.

У травні 2009 року Банк Интеза Санпаоло і Юникредит Банк зайняли відповідно до 6 і 8 місце по капіталізації з 50 банків ЄС.

Відмітна особливість італійських банків від інших європейських полягає в тому, що вони мало прибігають до фінансових запозичень, мають свою розгалужену місцеву мережу, залучаючи кошти населення. Фактично в Італії розвивається модель традиційного банківського бізнесу, яка базується на приватному кредитуванні, на обмеженні ризикованих паперів в портфелі і переважанні кредитних операцій над фінансовими. Останні завжди здійснювалися за залишковим принципом, що дозволяло зменшити залежність від небезпечних активів.

Таким чином перші симптоми світової "фінансової лихоманки" були яскраво і образно прокоментовані С. Берлусконі, що назвав негативні явища в італійській економіці "американським грипом".

Італійський уряд виніс на обговорення Сенату пакет антикризової програми, основними пунктами якої були стимулювання внутрішнього попиту і надання дотацій незаможним сім'ям. За офіційною інформацією на реалізацію пакету цих заходів знадобиться близько 80 мільярдів євро, половина з яких буде узята зі своєрідної європейської "каси взаємодопомоги" - дотацій ЄС. На підтримку банківської системи країни було спрямовано близько 6 мільярдів євро. Як пояснив міністр економіки Італії, уряд поставив перед собою мету "витягнути" усі банки, не роблячи відмінностей між великими і дрібними.

У антикризовій програмі в цілях подолання наслідків світової фінансової кризи були прийнятий ряд заходів, спрямованих в першу чергу на стабілізацію національної банківської системи.

Багатогранність проблем, пов’язаних з глобальною фінансовою кризою, вимагає координації зусиль всіх системоутворюючих країн світу в подолання її негативних наслідків.

Як член міжнародної економічної організації «Група 20» та Європейського союзу Італія бере активну участь подоланні фінансової кризи та сприянню стійкого економічного розвитку, що може бути досягнуто тільки на основі стабільності світової фінансової системи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?