Курсова робота «Співпраця України з Міжнародними фінансовими організаціями», 2010 рік

З предмету Фінанси · додано 06.11.2010 15:41 · від сухОФрукт · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Загальна характеристика міжнародних фінансових організацій 6 2. Аналіз та особливості відносин України з міжнародними фінансовими організаціями 16 3. Шляхи та тенденції розвитку співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями на сучасному етапі 26 Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

На основі виконаної курсової роботи зробимо наступні висновки.

Неухильний процес поглиблення інтернаціоналізації економічного життя, який має своїми проявами розширення і ускладнення взаємозв’язків національних економік, усуспільнення характеру праці та виробництва в глобальному масштабі об’єктивно підвищує значення зовнішніх джерел фінансових ресурсів для будь-якої національної економіки. Особливе місце серед них належить кредитуванню з боку міжнародних фінансових організацій (МФО).

Міжнародні фінансові організації (МФО) представляють собою міждержавні формування, що виконують функції по регулюванню відносин в сфері міжнародних фінансів. Загальна мета всіх міжнародних фінансових організацій – це розвиток співробітництва, забезпечення цілісності і стабільності кредитно-фінансових відносин.

Кожна з сучасних фінансових організацій має свій статут, власну організаційну структуру. Для кожної характерні певні умови надання кредитів, певні особливості членства та кожна з них в свій час створювалася з певною метою. Основними з них є наступні: Міжнародний валютний фонд (МВФ) і група Світового банку.

Що стосується країн з перехідною економікою, зокрема України, то саме співробітництво з провідними МФО на початковому етапі трансформаційних перетворень відіграло вагому роль у вирішенні таких стратегічно важливих завдань, як структурна перебудова народногосподарських комплексів, системи власності та матеріального виробництва, запровадження дієвих моделей промислової політики тощо.

Отже, ми з’ясували, що дана проблема є актуальною і для України, яка пов'язує свою інтеграцію у світову економіку та вихід на міжнародні фінансові ринки з поглибленням співробітництва із такими впливовими МФО, як Міжнародний валютний фонд, Європейський банк реконструкції і розвитку та група Світового банку.

Ми з’ясували, що після набуття державності перед Україною постало завдання налагодження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, що зумовлено потребами участі країни у міжнародному поділі праці та потребами у забезпеченні доступу країни до міжнародних ринків товарів, послуг, нових технологій тощо. Членом МВФ та організацій Світового Банку наша країна стала в червні 1992 року, а ЄБРР – у серпні цього ж року.

Незважаючи на різноманітність форм співробітництва, Україну у відносинах з міжнародними фінансовими організаціями передусім цікавило залучення дешевих фінансових ресурсів. Такі ресурси МФО виділяли під реалізацію різноманітних проектів і програм.

Розглянувши співробітництво України і МВФ ми встановили, що на даний момент квота України у Фонді складає 1 млрд. 372 млн. СДР. На даному етапі серед усіх форм подальшого співробітництва України з МВФ, Україна обрала співробітництво в сфері технічної допомоги.

Ми дослідили і виявили, що істотно впливає на геополітичні та економічні процеси у світі група Світового банку. Світовий банк - багатостороння кредитна установа, що об’єднує п’ять інституцій, діяльність яких спрямована на підвищення рівня життя у країнах, що розвиваються, за рахунок фінансової допомоги розвинених країн.

Першою позикою, наданою нашій країні після її вступу до Світового банку, була позика на підтримку програми реформ у розмірі 27 млн. дол. США строком на 17 років, причому протягом перших п'яти років Україна мала сплачувати тільки стандартну плаваючу процентну ставку 7,43 %.

На сьогоднішній день Світовий банк затвердив для України більше 5,3 млрд. доларів США для 38 операцій. Поточний портфель проектів світового банку в Україні складається з дванадцяти активних проектів.

Також ми встановили, що поряд з Міжнародним валютним фондом та Світовим банком важливе місце в світових економічних процесах посідає Європейський банк реконструкції та розвитку.

Ми з’ясували, що протягом 1993-2006 років Україна з Європейським банком реконструкції та розвитку уклала 15 кредитних та гарантійних угод для реалізації 15 інвестиційних проектів на загальну суму у доларовому еквіваленті 0,99 млрд. дол. США, з яких використано 0,66 млрд. дол. США або 67 відсотків.

Також нам відомо, що протягом періоду 2005-2006 років спостерігалась стабільна тенденція до зростання річного обсягу зобов'язань щодо надання фінансування. Кількість нових проектів за рік також стабільно зростала.

Отже, проаналізувавши наведений матеріал, можна стверджувати, що співробітництвом між Україною і міжнародними фінансовими організаціями задоволені усі сторони, а значить, співпраця між ними буде тривати і далі. А найголовніше – будемо надіятись, що ця співпраця буде приносити користь усім сторонам.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали