Курсова робота «Засади державної інформаційної політики», 2007 рік

З предмету Документознавство, діловодство · додано 01.11.2010 19:52 · від Наталія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 Розділ 1. Сучасний стан інформаційної політики 6 Розділ 2. Інформаційна сфера україни 12 2.1. Видавнича справа 12 2.2. Телебачення та радіомовлення 19 2.3. Рекламний ринок 23 2.4. Нові засоби масової інформації 24 Розділ 3. Проблеми інформаційної державної політики та методи і засоби їх вирішення 26 3.1. Вплив інформаційної політики на безпеку держави 26 3.2. Шляхи вдосконалення державної інформаційної політики України 30 Висновки 41 Список використаних джерел 43

Висновок

Інформаційна політика визначає закони функціонування інформаційної сфери. Коли ефективно працює система ЗMI суспільства, це дає змогу швидко вирощувати нову еліту, активно обговорювати нові проекти, сприяти прозорості влади, наближати її дії до населення. Законом взаємодії влади і населення є адекватне функціонування комунікації між владою і населенням. Не тільки населення має чути владу, а й влада має прислухатися до думки і слова свого населення.

Сьогодні в державній інформаційній політиці ще залишаються невирішеними такі питання.

1. Неузгодженість окремих норм законодавства, що регулює інформаційну сферу; розробка законів щодо нових засобів масової інформації та захисту прав особистості при використанні IKT.

2. Недостатня інформаційна присутність України за кордоном. Необхідно збільшити обсяги мовлення державної TPK "Всесвітня служба іномовлення "Україна і світ" до 20-24 годин з охопленням території Євразії, а згодом – Америки та Австралії.

3. Застаріле технологічне обладнання державних телерадіокомпаній, незадовільний матеріально-технічний рівень видавничо-поліграфічного комплексу.

4. Незадовільний стан мережі проводового радіомовлення. Нагальною є потреба у збереженні та відновленні мережі проводового мовлення, яке переважно обслуговує інформаційні потреби найменш соціально захищених верств населення.

5. Запровадження суспільного теле- і радіомовлення.

6. Надолуження у розвитку таких новітніх засобів комунікації, як Інтернет, супутникове мовлення тощо.

7. Забезпечення подальшого розвитку кабельного мовлення, зокрема, подолання монополізму, властивого галузі.

8. Перехід на цифровий формат мовлення.

Розробка і реалізація державних програм, які стосуються формування інформаційного суспільства в Україні.

1. Розгляд проекту Концепції роздержавлення засобів масової інформації в Україні;

2. Забезпечення законодавчої бази для запровадження в Україні системи Суспільного телебачення і радіомовлення з урахуванням пропозицій Президента України до Закону України "Про створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення України";

3. Законодавче розв'язання проблеми забезпечення конституційних прав громадян на інформацію та захисту журналістів і засобів масової інформації від переслідування в суді за критику (відповідальність за поширення недостовірної інформації, її спростування та відшкодування моральної шкоди, пов'язаної з її поширенням);

4. Розробка Концепції розвитку телерадіоінформаційного простору України;

5. Розробка Концепції розвитку в Україні глобальних інформаційних мереж;

6. Розробка Концепції інформаційної безпеки України;

7. Розробка Інформаційного кодексу України.

Пріоритетними завданнями державної політики у сфері інформаційної та телекомунікаційної інфраструктури також стали забезпечення випереджаючих темпів розвитку інфраструктури зв'язку, підвищення інвестиційної привабливості галузей інформатизації, істотне вдосконалення національної мережі телекомунікацій, поштової служби зв'язку, насамперед на базі новітніх вітчизняних технологій, їх інтегрування в глобальні інформаційні структури, у т. ч. в мережу Інтернет, створення сприятливих умов для доступу широких верств населення до світових інформаційних ресурсів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?