Курсова робота «Довгі хвилі в економіці», 2007 рік

З предмету Економіка · додано 29.10.2010 18:24 · від галя · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 1. Теоретичні погляди на природу економічних циклів 6 1.1. Гіпотетична модель ділового циклу А. Бернса й У. Мітчелла 7 1.2. Кейнсіанська теорія бізнес-циклу 9 1.3. Неокласичні теорії бізнес-цикли 10 2.Суть промислового циклу та його фази 13 2.1. Класифікація циклів 13 2.2. Криза 17 2.3. Депресія 18 2.4. Пожвавлення 19 2.5. Піднесення 19 3.Довгі хвилі в економіці 23 3.1. Наукова суть „великих хвиль Кондратьєва” 23 3.2. Світове значення відкриття Кондратьєва 26 4. Прогноз циклічного розвитку економіки України в ХІХ столітті 28 Висновок35 Список використаної літератури 37

Висновок

Сучасна теорія циклів являє собою певну сукупність різноманітних моделей із деякими спрощеннями, що формалізують процес економічної динаміки, найбільш відомі з яких подані нижче.

А) Гіпотетична модель ділового циклу А. Бернса й У. Мітчелла.

Б) Кейнсіанська теорія бізнес-циклу.

В) Неокласичні теорії бізнес-цикли.

2. Кожен з економічних циклів унікальний, але водночас усім їм притаманні певні загальні риси, передусім однакова послідовність фаз циклу: піднесення; спад або криза (рецесія); депресія; пожвавлення. На різних етапах економічного розвитку суспільства і за різних конкретних умов відтворення цикл і його фази проявляються по-різному.

3. У країнах Західної Європи, Північної Америки, Японії та Китаї, а нині і на Україні у підручниках з економіки є розділи про «великі цикли Кондратьєва». У світі з належною увагою приймаються «моделі економічної динаміки капіталістичного господарства», що були розроблені Кондратьєвим в 1934 р.

Спираючись на теорію великих циклів Кондратьєва, окремі економісти світу розмишляють про сучасний та майбутній стан економічної динаміки. Ось що, наприклад, пише Ш. Майталь: «Пройшло 60 років після початку третього довгого циклу – Великої депресії 30-х років. Чи знаходимося ми знов напередодні другого нового спаду? Відповідь не зрозуміла. Що, однак, зрозуміло, так це те, що основні продукти світової економіки – автомобілі, комп’ютери, побутова електроніка – є «перезрілими» продуктами. Саме той факт в більшій ступені, ніж будь-який інший, впливає на переключення з масового виробництва на масове виробництво на замовлення». А цього можна досягти за допомогою «конкуренції на основі співробітництва» – залог досягнення економічної ефективності при дотриманні економічної етики з метою підвищення добробуту кожної людини окремо. Усе це було співзвучно ідеям Н.Д. Кондратьєва, що поклав початок теорії великих циклів економічної динаміки.

Отже, циклічний розвиток - це проявлення самої суті pозвитку виробництва, його властивість, спосіб його пpогpесивного руху.

Тим самим, циклічність - свідоцтво життєздатності даного економічного устрою, свідоцтво його пpава на існування.

4. Економіка України - на порозі своєї першої еволюційно обумовленої природної економічної кризи. Входження в кризову фазу економічного циклу економіка почала передчасно, що може розосередити в часі руйнівний потенціал кризи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?