Курсова робота «Фінансовий аспект відносин США та Китаю», 2010 рік

З предмету Фінанси · додано 29.10.2010 10:55 · від Катя89 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Теоретичні основи функціонування фінансових систем США та Китаю 1.1. Устрій фінансової системи США 1.2Особливості китайської фінансової системи 1.3. «Стратегічний та економічний діалог» як механізм взаємовідносин Китаю та США 2.Аналіз фінансово-економічних відносин Китаю та США 2.1Розвиток фінансово-економічних відносин держав на початку XXI століття 2.2. Аналіз конкурентних позицій національних грошових одиниць США та Китаю на світовій фінансовій арені 2.3Аналіз впливу китайських інвестиції на економіку США 3.Шляхи удосконалення фінансових американо-китайських відносин Висновки Перелік посилань ДОДАТОК А – Найбільші країни-кредитори США

Висновок

США і Китай – це країни, які є домінуючими в економіці. Характер їх відносин сьогодні має далекосяжні наслідки для успішного функціонування глобальної фінансової системи. Ці дві економіки стають все більш інтегрованими через потоки товарів та фінансового капіталу. Ці зростаючі зв'язки, звичайно, зараз далеко за межами торгівлі та фінансів: вони також торкаються різних геополітичних питань та питань безпеки. Глобальна фінансова криза перенесла ці відносини під прожектор уваги міжнародної спільноти. Дійсно, Сполучені Штати та Китай разом уособлюють джерело небезпеки глобальних макроекономічних дисбалансів.

Економіки КНР та США тісно пов’язані. В структурі імпорту Америки 10% складають китайські товари. Китайська економіка, зі свого боку, активно накопичує доларові резерви у вигляді державних казначейських білетів та облігацій США. Таким чином, КНР залежить від фінансової стабільності США, яка, дестабілізована світовою кризою, демонструє негативні тенденції, які зумовлені, зокрема, постіним зростанням дефіциту бюджету Сполучених Штатів.

Також, на фоні розвитку міжнародної торгівлі та специфіки зростання країн Азії та Європи, спостерігаються тенденції щодо створення нової резервної валюти. На цю роль посягає і китайський юань. Це зумовлено зростанням економіки Китаю, розширенням торгівлі КНР. Китайська влада активно проводить політику укріплення вітчизняної валюти, а також пропонує вводити розрахунки з де-якими країнами не в американських доларах, а в юанях. Проте не можна недооцінювати роль долару.

Економічна та фінансова перевага США над іншими країнами зумовлює впливові позиції США у світовій фінансовій системі і достатньо вагоме значення долара у світовій валютній системі в доступному для огляду майбутньому. Разом з тим, розвиток інтеграційних процесів і зростання економіки в Європі, подолання кризових явищ і вихід на траекторію зростання економіки Китаю, накопичення позитивних змін і підвищення динамізму розвитку неминуче буде вести до нових змін позицій США й інших учасників світового господарства. Позиції долара як ключової світової валюти засновані на його багатому і прогресивному економічному змісті, провідної ролі США в міжнародних економічних організаціях та інші факторів впливу США у світі. У сучасних умовах долар є світовою інструментом для вираження вартості, проведення розрахунків і операцій з міжнародного обміну великої маси товарів і послуг, наукових досягнень і технологій, різних банківських операцій та операцій на світових ринках цінних паперів, а також з інших видів ресурсів. Функціонування долара як ключовий світової валюти вирвано потребою світової економіки у валюті, яка здатна надійно і безперебійно обслуговувати динамічно зростаючу світову торгівлю товарами та послугами, міжнародний рух капіталу та інші операції міжнародного обміну. Ці потреби різко зростають в умовах економічної та фінансової глобалізації.

Все ж таки, міць китайської економіки не достатня для набуття юанем статусу світової резервної валюти. Більш того, на мій погляд, реально такі зміни можливі лише за умов успішного реформування КНР, яке ще не добігло свого завершення.

На мій погляд, не зважаючи на досить неоднозначні стосунки США та КНР, у фінансовій сфері у майбутньому їхні стосунки будуть поліпшуватися через стратегічну залежність одне від одного.

Коментар модератора

40 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?