Курсова робота «Деліктні зобов'язання в цивільному праві», 2010 рік

З предмету Право · додано 28.10.2010 18:57 · від jrs1 · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Загальні положення, щодо зобов’язання про відшкодування шкоди 5 1.1. Зобов’язання, щодо відшкодування шкоди внаслідок не виконання та (або) неналежного виконання договору 5 1.2. Зобов’язання щодо відшкодування майнової та моральної шкоди 6 2. Підстави виникнення зобов’язань щодо відшкодування завданої шкоди 12 3. Види відшкодування майнової шкоди залежно від суб’єкта, заподіювача 20 3.1. Відшкодування завданої шкоди працівником 20 3.2. Відповідальність за шкоди заподіяну органами державної влади і правоохоронними та судовими органами 26 3.3. Відповідальність за шкоду заподіяну малолітніми і неповнолітніми особами 32 3.4. Відшкодування шкоди, завданої фізичною недієздатною особою 38 3.5. Відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки 40 Висновки 45 Список використаних джерел 47

Висновок

Будь яка шкода завдана фізичній та юридичній особі повинна бути відшкодована винною в цьому особою! Прямо, або опосередковано, у вигляді регресу!

Отже з вище сказаного можна зробити висновок, що підставою відповідальності за завдання шкоди, є саме завдання цією шкоди.

Питання тільки виникає, як і ким буде відшкодовуватися шкода?

Шкода може відшкодовуватися добровільно винною особою в розмірі визначеної домовленістю учасників відповідних правовідносин. Або ж через звернення кредитора до суду з вимогою про відшкодування шкоди, відповідно до законодавства України, в цьому разі саме суд визначає розмір відшкодування шкоди виходячи з позовної заяви та всіх об’єктивних ознак справи, проаналізувавши всі отриманні матеріали по справі.

Що ж до питання ким вона буде відшкодовуватися, це все залежить від особи заподіювача шкоди. Оскільки потрібно враховувати: вік відповідної особи; в який момент, було здійснено протиправне діяння; внаслідок чого; та взагалі особи, як учасника цивільних правовідносин, її статус, повноваження.

Що ж до підстав виділяють такі:

• наявність шкоди у потерпілого – визначає, чи дійсно кредитор поніс збитки, або зазнав шкоди;

• протиправність поведінки заподіювача шкоди – визначає чи дії боржника дійсно були протиправними щодо кредитора;

• причинний зв’язок між поведінкою заподіювача шкоди і завданою шкодою – визначає, чи завдана шкода кредиторові виникла внаслідок діяння боржника;

• вина заподіювача - визначає, що боржник повинен довести свою невинуватість “Презумція винуватості”.

Деліктне зобов’язання виникає внаслідок настання у особи деліктоздатності – здатності особи відповідати за вчинені нею дії. Зобов’язання щодо відшкодування шкоди має ряд особливостей, найголовнішим з яких, є заподіяння шкоди.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?