Курсова робота «Права й обов'язки органів місцевого самоврядування і місцевих органів виконавчої влади на етапах складання, розгляду, затвердження і виконання бюджету», 2010 рік

З предмету Фінанси · додано 28.10.2010 09:37 · від Олеся · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Розділ 1. Місцеві бюджети – фінансова основа органів місцевого самоврядування 5 1.1. Поняття самостійності місцевого бюджету 5 1.2. Джерела доходів місцевих бюджетів 9 Розділ 2. Особливості складання, розгляду та затвердження проектів місцевих бюджетів 15 2.1. Складання проектів місцевих бюджетів 15 2.2. Розгляд та затвердження проекту місцевих бюджетів 25 Розділ 3. Бюджетні повноваження місцевих органів самоврядування та їх виконавчих органів 36 3.1. По відношенню до Державного бюджету України 36 3.2. По відношенню до власного бюджету 37 3.3. По відношенню до бюджету нижчого рівня 40 Розділ 4. Бюджет київської області за 2009 рік 41 4.1. Виконання обласного бюджету за 2009 рік 41 4.2. Використання коштів Державного бюджету України 42 Висновки 45 Список використаних літературних джерел 47

Висновок

Отже, в унітарних країнах поняття місцеві бюджети збігається з поняттям бюджети місцевого самоврядування. У федеративних державах використовується два види місцевих бюджетів. Україна є унітарною країною. Тому тут місцевими бюджетами слід вважати бюджети органів місцевого самоврядування.

Місцевий бюджет може розглядатися в трьох аспектах. По-перше, це правовий акт, згідно з яким виконавчі органи влади отримують легітимне право на розпорядження певними фондами грошових ресурсів. По-друге, це план (кошторис) видатків і доходів відповідного місцевого органу влади чи самоврядування. По-третє, це економічна категорія, оскільки бюджет є закономірним економічним атрибутом будь-якої самостійної територіальної одиниці, наділеної відповідним правовим статусом.

Джерела доходів місцевих бюджетів формуються відповідно до законодавства України, зокрема Бюджетного кодексу, інструктивних матеріалів Кабінету Міністрів України [3, 4].

Складання проекту бюджету є найважливішою і найскладнішою частиною бюджетного планування.

Безпосередня робота зі складання проекту Державного бюджету і місцевих бюджетів на плановий рік розпочинається після затвердження Плану заходів Міністерства фінансів України щодо забезпечення складання проекту Державного бюджету України на плановий рік [3].

Він передбачає три послідовні етапи їх виконання, тривалість яких щорічно уточнюється.

Складання проектів Республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя згідно з Бюджетним кодексом України починається з доведення Міністерством фінансів України до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям та виконавчим органам відповідних рад особливостей складання розрахунків до проектів бюджетів на наступний бюджетний період.

Робота з формування бюджетів Республіки Крим, обласних, міст Києва і Севастополя та районних бюджетів організується виконкомами відповідних рад. У місті Києві – міською державною адміністрацією, оскільки Законом України "Про столицю місто-герой – Київ" вона здійснює функції виконавчого органу Київради.

Безпосередньо організація роботи зі складання проекту бюджету на плановий рік покладається на фінансові органи відповідного органу місцевої влади, який має право давати вказівки і завдання управлінням, відділам, підприємствам, організаціям і установам щодо порядку визначення окремих видів доходів і видатків, складання проекту за доходами і зведеними кошторисами видатків.

На підставі інформації, отриманої у наведеному порядку, місцеві державні адміністрації та виконавчі органи відповідних Рад готують проекти рішень про відповідні бюджети.

Проект бюджету спочатку розглядається постійними комісіями відповідної місцевої Ради, які з поданими матеріалами ознайомлюють усіх членів комісії. Організація роботи щодо розгляду проекту бюджету в раді покладається на фінансово-бюджетну комісію, яка узагальнює всі зауваження і пропозиції інших комісій [3].

Рішенням про місцевий бюджет визначаються:

– загальна сума доходів і видатків (з розподілом на загальний і спеціальний фонди), а також з розподілом видатків на поточні і капітальні;

– граничний обсяг річного дефіциту (профіциту) місцевого бюджету в наступному бюджетному періоді й боргу Автономної Республіки Крим чи місцевого самоврядування на кінець наступного бюджетного періоду;

– бюджетні призначення головним розпорядникам коштів за бюджетною класифікацією;

– доходи бюджету за бюджетною класифікацією;

– бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів;

– перелік захищених статей.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?