Курсова робота «Договір найму житлового приміщення», 2008 рік

З предмету Право · додано 25.11.2010 07:05 · від Ксенія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Поняття і характерні ознаки договору найму житлового приміщення 5 Розділ ІІ. Права та обов’язки сторін за договором найму житлового приміщення 9 Розділ ІІІ. Підстави припинення договору15 Розділ ІV. Особливості розмежування договору соціального та комерційного найму (оренди) житла 20 Висновки 27 Список використаних джерел

Висновок

Договір найму житлового приміщення традиційно вважався інститутом цивільного права. Його законодавче визначення міститься і в ст. 277 ЦК 1963 p.

Згідно з ч. 1 ст. 810 ЦК 2003 р. за договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов'язується передати іншій стороні (наймачеві) житло для проживання на певний строк за плату.

Договір найму є іменним, двостороннім, консенсуальним, оплатним договором, який належить до категорії договорів про передачу майна в тимчасове користування.

Законодавче визначення поняття «договір найму житла», зміст прав та обов'язків сторін дають підстави віднести договір найму житла до іменних договорів. Водночас слід зазначити, що в цьому параграфі йдеться про договір найму житла, в якому об'єктом найму виступає житло, що перебуває у державній або комунальній власності.

Договір найму житлового приміщення більшість фахівців відносить до категорії консенсуальних договорів, оскільки сам факт отримання в належному порядку ордера на певне житлове приміщення свідчить про бажання наймача стати суб'єктом договірних відносин і є підставою користування житловим приміщенням. Саме наявність ордера породжує відповідні цивільно-правові відносини. Наймач, який отримав ордер, зобов'язаний протягом встановленого часу здати його у відповідну житлово-експлуатаційну організацію і укласти договір. Для житлово-експлуатаційної організації укладення договору найму є обов'язком, який випливає із факту видачі ордера і зобов'язує її належним чином оформити договірні відносини, які вже виникли.

Договір найму житлового приміщення – двосторонній договір, оскільки і у наймодавця і у наймача є взаємні суб'єктивні права та обов'язки.

Договір найму житлового приміщення є оплатним, тому що ЖК передбачає оплату за користування житловим приміщенням.

За господарською метою він належить до договорів про передачу майна в тимчасове користування.

Договір найму житлового приміщення має багато спільних рис із договором майнового найму, і це невипадково, оскільки за цим договором в тимчасове користування за плату передається індивідуально визначене майно.

Наявність низки специфічних особливостей дозволяє розглядати договір найму житлового приміщення як самостійний цивільно-правовий договір. Цю точку зору поділяє сьогодні і законодавець, який виділив найм (оренду) житла в окрему главу 59 ЦК «Найм (оренда) житла».

Договір найму житла, укладений на строк до одного року, іменується законодавцем як короткостроковий найм. Законом встановлено певні особливості щодо регулювання відносин за договором короткострокового найму житла (ч. 2 ст. 821 ЦК). Так, зокрема, до таких договорів не застосовуються: вимоги про обов'язковість зазначення у договорі осіб, які постійно проживатимуть разом з наймачем (ч. 1 ст. 816 ЦК); про дозвіл проживання тимчасових мешканців (ст. 818 ЦК); щодо права наймача передавати помешкання у користування піднаймачеві (ст. 823 ЦК); про заміну наймача у договорі найму житла (ст. 824 ЦК); про переважні права наймача на укладення договору найму на новий строк та придбання житла, яке було предметом договору найму (ст. 822 ЦК). Слід зазначити, що укладення після короткострокового договору найму житла договору на новий строк до одного року з тим же наймачем не є підставою для втрати договором статусу короткострокового.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали