Реферат «Козацькі поселення в Подонеччі в XVII-XVIII ст.», 2009 рік

З предмету Історія · додано 23.10.2010 22:22 · від 36 · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Донське козацтво на території Подонеччя до Булавинського повстання 1707-1709 рр 5 2. Військо Донське в XVIII ст 11 3. Запорізькі поселення на Подонеччі 15 Висновки 19 Список використаної літератури 20

Висновок

Вже на початку XVІІІ ст. значна частина лівого берега в середньому плині Сіверського Дінця освоювалася в ході розселення донського козацтва. Сформована в степу несприятлива для життя ситуація змушувала козаків засновувати тут тимчасові поселення-юрти, а лише потім – систему укріплених містечок-городків. При цьому особливістю донської колонізації краю є відносно слабкий розвиток однотипної системи поселень. Тут було споруджено біля двох десятків городків, однак розміщалися вони, на відміну від Дону, на досить значній відстані друг від друга.

Розквіт будівництва на Сіверскодонеччині припадає на 70-80-і рр. XVІІ ст., але вже на початку XVІІІ ст. цей процес був припинений, оскільки уряд Московської держави проводило політикові активного втручання у внутрішні справи Землі Війська Донського. Останнє було викликано, з одного боку, необхідністю призупинити велику течію біженців із центральних районів країни, з іншого - назрілою необхідністю вирішити виниклу на рубежі XVІІ-XVІІІ ст. проблему територіальних суперечок і границь, а також, що більш імовірно, зупинити процес донської колонізації в локальних рамках.

Таким чином, в XVІІІ ст. на території Подонеччя склалася досить розвинена система розселення. Виникають великі опорні центри господарського освоєння - села, що підкоряють собі досить значні райони з тим або іншою кількістю поселень. Але при цьому на одне село доводилося по декілька поселень більше низького статусу - хуторів. Втім, освоєння краю не носило рівномірного характеру, щільність заселення не скрізь була однаковою.

На тій же території, де мешкали представники запорізького козацтва, з останньої треті XVIII ст.. поступово починається розповсюдження поміщицького землеволодіння з широким використання кріпосницьких методів господарювання. На території збільшується кількість представників різних національностей, козаки поступово асимілюють з іншим населенням регіону.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?