Реферат «Філософія і наука проблеми взаємозвязку та взаємодії», 2010 рік

З предмету Філософія · додано 23.10.2010 14:17 · від Anuta · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Філософія і наука: проблеми взаємозв’язку та взаємодії 2. Філософські проблеми і дисципліни 3. Яка філософія та наука потрібна сучасності? Висновок Список використаних джерел

Висновок

Саме змiна розумiння проблеми пiдтверженостi наукових висновкiв складає головне вiдкриття сучасної філософії. Множина емпiричних пiдтверджень не надає пiдстав для тверження про iстиннiсть теорії, хоча вiдсутнiсть зв’язку мiж емпiричними даними i наявною аподиктичнiстю мiркувань, неважко виявити безпосереднiй зв’язок мiж властивiстю знань бути iстинними i аподиктичними. Сенс вказаної проблеми полягає у тому, якщо неможливо визнати iстиннiсть теорiї на пiдставi одних лише емпiричних даних, то керуючись емпiричними даними неможливо визнати i протилежного, що теорiя помилкова.

Рефлексія основоположень методологій філософії науки виявляє, що одне і те саме положення з позицій епістемології і методології постає як таке, що має різний смисл. Науку як предмет дослідження філософія науки має:

1) як свій безпосередній предмет пізнання (цей смисл визначають поняттям “онтологія”);

2) як моделі власних методів досліджень (цей смисл визначають поняттям “методологічне вчення”);

3) як питання про взаємозв’язок між методом і предметом дослідження (цей смисл виражають поняттям “епістемологія”), де предикати (характеристики властивостей суб’єкта наукового пізнання) є ті самі методи і методології.

Коментар модератора

28 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?