Курсова робота «Літературознавча пропедевтика в молодшій школі», 2007 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 21.10.2010 18:11 · від наташа · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Літературознавча пропедевтика в системі освітньої галузі „мова і література" 1.1. Сутність і зміст літературознавчої пропедевтики в освітній галузі „Мова і література" 1.2. Мотивація як важлива умова реалізації завдань освітньої галузі «Мови та літератури» в навчальному процесі молодших школярів 1.3. Стан дослідження реалізації завдань літературознавчої пропедевтики в сучасній початковій школі Розділ 2. Літературознавча пропедевтика – важлива умова мотивації молодших школярів про вивченні освітньої галузі «мова і література» 2.1. Зміст пропедевтичної роботи з літературознавства на уроках читання 2.2. Прийоми і форми роботи мотивації навчальної діяльності засобами вивчення літературознавчих термінів 2.3. Іноваційні технології мотивації навчальної діяльності засобом вивчення літературознавчих термінів Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

Виховати маленьку людину, навчити відчувати прекрасне і творити його у житті, цінувати рідне слово, шанувати свій рід, любити батьківщину, як самого себе, і ще сильніше – обов’язок кожного вчителя. Адже рідна мова і література в школі це – пісня, створена народом, відшліфована майстрами художнього слова. А виспівати її покликаний вчитель.

Самобутній, повнокровний, глибокий урок - основна форма вивчення літератури в молодшій школі. Сучасний урок читання, рідної літератури має бути радісним і цікавим для учнів. Він повинен розкривати творчий потенціал особистості, поставити її в ситуацію морального вибору і прийняття нею самостійного рішення.

Шана і любов до книги починається з колиски, іде від батька-матері. Сім’я, у якій не читають книжок, - духовно неповноцінна. В.О. Сухомлинський говорив, що культурні люди, свідомі трудівники виростають у сім’ях, де панує глибока повага до книжок. І починати треба у тому віці, коли лише закладається цікавість до книжок, формуються перші навички читання, тобто, у молодшому шкільному віці. Привити дітям любов до рідного слова – основна мета вчителя молодших класів.

Пропедевтика літературознавства задає спрямованість освоєння літературного твору. Таке освоєння включає усвідомлення учнем змісту прочитаного на рівні соціального досвіду і сприйняття твору як факту літературної творчості. Практичні уміння, пов’язані із засвоєнням змісту окремого твору і цілої книги повинні пропонувати систему доступних дитині засобів, що направляють вільне читання і вибір книги, обумовлюють передумови для усвідомленого емоційно-етичного досвіду без участі дорослого.

Освітньо-виховні можливості художньої літератури невичерпні. Це один з найбільш всеосяжних видів мистецтва – мистецтво слова, що діє на розум емоції, почуття людини. Учитель повинен спонукати дитину думати, розв’язувати проблеми, відчути свою значимість у житті, зрозуміти, що вона з’явилася на світ, аби залишити по собі добрий слід на землі.

Літературознавча пропедевтика на сучасному етапі є дуже актуальною. Діти повинні здобути, окрім повноцінних умінь виразного читання, знання найпростіших жанрових ознак творів, які вивчаються. Потрібно сформувати в учнів уміння користуватися найпростішими літературознавчими термінами та уміння помічати й сприймати засоби художньої виразності; добирати й використовувати їх відповідно до мети власного висловлювання.

Вперше розроблений матеріал для дітей про короткі розповіді, щодо літературознавчих термінів є цінним у врахуванні вікових особливостей молодшого школяра. Автор просто, доступно та цікаво повинен розповідати учням про жанри літератури, художні засоби, використовуючи для прикладів найкращі здобуття української дитячої літератури та фольклору. Коло літературних термінів повинно бути свідомо розширеним автором: учитель на свій розсуд має використовувати їх у роботі в класі з дітьми, які цікавляться літературою як мистецтвом слова і з тими, які самі пишуть вірші та оповідання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?