Курсова робота «Історія виникнення політичної реклами: особливості розвитку в Україні і світі», 2005 рік

З предмету Політика, політологія · додано 19.10.2010 17:40 · від cricaza · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ І. Політична реклама від античності до ХХ століття 5 РОЗДІЛ ІІ. Особливості розвитку політичної реклами в Україні 16 Висновки 27 Список використаної літератури 29

Висновок

Висновки з історичного ракурсу політичної реклами можна сформулювати таким чином:

Фактором, що визначив формування протореклами як специфічного виду суспільних комунікацій, стала потреба розвитку політичних, суспільних, міжособистісних відносин. Рівень цих відносин визначив форму і зміст проторекламних послань.

Першими замовниками політичної протореклами виступають політики, організатори видовищ та інші активні громадяни.

Розвиток суспільних і політичних відносин в період пізнього середньовіччя зумовлюють виникнення прообразів ЗМІ (летючі листки, протогазета).

Винахід друкарського верстата формує передумови для кількісного і якісного розвитку реклами.

У Новий час паралельно з рекламою формувалися й інші типи комунікацій: пабліситі, пряма поштова реклама, фотореклама.

Виникає система державного врегулювання рекламної діяльності в розвинених країнах.

Теорія реклами стає предметом наукових досліджень. Починається викладання реклами як учбової дисципліни в провідних університетах світу.

В Україні до початку ХХ століття політична реклама була вже достатньо високорозвинутою частиною політичного бізнесу. Якісний рівень реклами був досить високий, з точки зору як дизайну, так і смислової завантаженості.

Політична реклама в умовах тоталітаризму, авторитаризму практично повністю асоціювалася з агітацією і пропагандою комуністичної або фашистської ідеології.

Так, Радвлада широко використовувала політичну рекламу з метою легітимації, підтримки належного рівня патріотизму в соціумі і прогнозування поведінки громадян.

Найважливішою передумовою формування сучасної вітчизняної політичної реклами став розвиток національної системи мас-медіа.

Рівень розвитку української політичної реклами в кінці ХХ – на початку ХХІ потребував формування адекватної правової, соціальної, інформаційної, кадрової і виробничої інфраструктури.

Необхідно підкреслити, що політична реклама стала однією з основних сфер суспільного життя людини. Вона дозволяє досягати мети в різних галузях політичної діяльності. Збільшення значення політичної реклами в сучасних умовах вимагає усвідомлення рекламістами ступеня соціальної відповідальності. При цьому очевидна необхідність створення механізмів контролю рекламної діяльності з боку суспільства.

Політична реклама пройшла довгий і складний шлях розвитку власної еволюції. Почавши свою історію ще в стародавньому світі, реклама за весь час існування задовольняла специфічні потреби людини в суспільних комунікаціях. При цьому її популярність то збільшувалася, то різко знижувалася. Цей складний процес визначався цільовою спрямованістю рекламодавців. Важливим чинником була також наявність свободи вибору у адресатів рекламних звернень у сфері політики, особистого і соціального життя.

Політична реклама має різні визначення, але у всіх них присутнє спільне – це комунікація, котра за допомогою засобів зв'язку впливає на установки людей відносно політичних суб'єктів або об'єктів. Такими суб'єктами можуть бути кандидати на виборах, діючі політики, політичні партії, організації, державні структури тощо. Політичними об'єктами можуть стати програми, політичні процеси, реформи, події, документи. Політична реклама формує імідж політиків, ідей, програм, політичних поглядів.

Політична реклама виникла разом з політикою. Вона з'явилася тоді, коли вперше з'явилися держави, і владі було потрібно вступити в комунікацію з населенням, щоб заручитися підтримкою населення для встановлення і збереження порядку, а також з метою поповнення армії. Державна влада визнала найзручнішим засобом – через інформацію – впливати на поведінку громадян. І цей засіб дійсно виявився найбільш зручним і ефективним впродовж багатьох століть і по сьогоднішній день.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?