Курсова робота «Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК)», 2006 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 14.10.2010 12:09 · від Алина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.2 1. Передумови виникнення ОПЕК.4 2.Створення ОПЕК.7 3. Завдання та принципи.9 4. Організаційна структура ОПЕК.10 5. Діяльність ОПЕК.12 5.1. Роль Організації у прагненні нафтодобувних країн встановити контроль над власними національними ресурсами.12 5.2. Енергетична криза 70-х років і ОПЕК.18 6. ОПЕК у сучасному світі.24 Висновок.32 Список використаної літератури.33

Висновок

Про ОПЕК написано десятки книг і велику кількість статей. Це — наукові дослідження, збірники документів, промови державних діячів. Про неї писали західні автори, які звинувачували ОПЕК у тому, що вона спричинила світову кризу та інфляцію, та автори із країн — членів організації. Про діяльність і роль ОПЕК на світовому ринку нафти є праці 70-х років російських учених і спеціалістів Р. Н. Андресяна, Л. Д. Казюкова, Р. О. Ін-джікяна, Л. І. Комлева. Новіші дані можна знайти в журналах "Международная жизнь", зокрема статті А. Яковенка "ОПЕК — символ больших денег", "Мировая зкономика и международнье отношения".

коли була створена Організація країн-експортерів нафти, мало хто вірив в її майбутнє. Нафтові компанії, як і преса, сприйняли нову організацію зі скептицизмом. Таке ставлення до організації було зумовлене, перш за все, політичним забарвленням режимів країн, а також різними підходами до вирішення нафтових проблем. Загальна думка зводилась до того, що новостворена організація розпадеться внаслідок внутрішніх протиріч. Але тим не менше ОПЕК не перестала існувати, не розпалася, а навпаки, за кілька років зміцніла і перетворилася в найбільш впливову організацію на нафтовому ринку, потіснивши найбільших монополістів, утворивши енергетичну кризу — і "перевернувши з ніг на голову" всю ситуацію, яка здавалась такою стабільною, не тільки на нафтовому ринку, але й у світовій економіці та політиці в цілому.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали