Курсова робота «Індивідуальний та ринковий попит», 2007 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 13.10.2010 15:02 · від Natasha · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Крива індивідуального попиту. Ринковий попит 5 Розділ 2. Ефекти доходу та заміни 9 Розділ 3. Прийняття рішень у ситуаціях з ризиком 18 Висновки 24 Використана література: 25

Висновок

Крива "ціна - споживання" показує функціональну залежність між обсягом споживання блага та його ціною. На її основі будується крива індивідуального попиту, кожна точка якої є точкою оптимуму. Вона відображає зміну рівня корисності споживача і зменшення відносної цінності блага в міру нарощування його споживання..

Зміна ціни спричиняє виникнення двох ефектів - ефекту заміни та ефекту доходу. Ефект заміни полягає у зміні споживання внаслідок зміни відносних цін товарів за незмінного реального доходу споживача. Ефект доходу полягає у зміні споживання внаслідок зміни реального доходу за незмінних відносних цін. Дія цих ефектів залежно від типу товарів може бути як одно-, так і різноспрямованою. Результуючий ефект визначає характер кривої попиту: вона є спадною для нормальних і нижчих товарів і висхідною для товарів Гіф-фена - нижчих благ, які займають значне місце у бюджеті споживача.

Ринковий попит являє собою суму індивідуальних попитів всіх споживачів за кожного можливого значення ціни. На нього впливають нецінові детермінанти, а його еластичність може визначатися дією позитивних та негативних сіткових зовнішніх впливів, таких як ланцюговий ефект та ефект снобізму.

Невизначеність умов споживчого вибору є джерелом ризику. У ризикових операціях рішення приймаються на основі порівняння сподіваного доходу з антиблагом ризику: чим вищим є ступінь ризику, тим меншою є корисність сподіваного доходу.

Коментар модератора

Відсутні посилання

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали