Курсова робота «Комплексна країнознавча характеристика Чехії», 2009 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 12.10.2010 16:42 · від Янковчук Наталія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретико-методологічні основи країнознавчого дослідження 5 1. Країнознавство як географічна наука 5 2. Методи країнознавчих досліджень 7 Розділ 2. Передумови становлення суспільно-географічного комплексу Чехії 1. Політико-географічне положення 11 2. Природно-ресурсний потенціал 15 3. Демографічний потенціал 18 4. Участь в інтеграційних утвореннях 21 Розділ 3. Сучасний стан господарства Чехії 1. Організаційно-управлінська структура 25 2. Функціонально-галузева структура господарства 28 3. Територіальна структура господарства 36 4. Зовнішньоекономічний комплекс 39 5. Українсько-чеське міждержавне співробітництво 44 Висновки 49 Список використаних джерел 51 Додатки 53

Висновок

Чехія – це континентальна країна розташована в самому центрі Європи. Географічно, історично і культурно вона належить до розвинутих європейських країн. Історично знаходячись на перетині численних торгово-економічних шляхів, володіючи високим ступенем територіальної контактності (більше половини європейських держав є для Чехії найближчими сусідами) Чеська Республіка має великі можливості для переносу на свій грунт передових досягнень науки і техніки, культури виробництва, прогресивних форм організації праці, методів підготовки кваліфікованих кадрів.

Починаючи з 90-их років минулого століття країна постійно посилює свої взаємозв’язки з високорозвиненими країнами Європейського Союзу і сьогодні займає важливе місце в їх політичному, економічному і культурному житті. Після розпаду Чехословацької Республіки відбулася важлива переорієнтація чеської державної політики із Сходу на Захід. Вона активно співпрацює із США та Північноатлантичним альянсом.

Вступ до Європейського Союзу відіграв надзвичайно важливу роль в усіх сферах розвитку країни. Для Чехії розпочався новий етап інтеграції – етап адаптації суспільно-політичних і економічних відносин країни до принципів і вимог ЄС.

Чехія має надзвичайно різноманітну природу і достатню сировинну базу, що сприяло розвитку як промисловості так і сільського господарства. Після переходу країни до ринкової економіки змінилася структура господарства країни. Постійно зростає роль нематеріального виробництва, промисловість базується на використанні високотехнологічного устаткування, інтенсивним шляхом розвивається сільське господарство.

Ще на початку ХХ ст. Чехія була найрозвиненішою областю Австро-Угорської імперії, а після встановлення незалежності – найрозвинутішою країною Європи. Сьогодні промислова продукція Чеської Республіки конкурентна на світовому ринку із продукцією інших високо розвинутих країн. Основними галузями промисловості є машинобудування, хімічна промисловість, легкова та харчова, зокрема пивоварна. Чехія є одним із постачальників продукції транспортного машинобудування, хімічної промисловості та палива на світовий ринок.

За розміром ВВП в перерахунку на душу населення країна займає 1 місце серед країн Центрально-Східної Європи. Частка високотехнологічної продукції в експорті Чехії становить 12%. Основними партнерами є країни Європейського Союзу, зокрема Німеччина, Словаччина, Франція, Польща, Австрія та Італія. Велика частка експорту та імпорту країни припадає на Росію та Україну. З Росії, зокрема, а також з інших азійських країн Чехія імпортує нафту та газ.

Відбувається активна співпраця Чехії з Україною. На жаль, останнім часом вона проводиться лише на рівні торгово-економічних та політичних взаємовідносин. Незважаючи на переорієнтацію чеської економіки на західні країни, Україна залишається основним постачальником металургійної продукції. Всупереч обмеженням, які встановлює Європа щодо певних видів української продукції, товарообіг між країнами продовжує зростати. Останнім часом активізувалася співпраця і в наукових галузях.

Країна є популярним історико-культурним та туристсько-рекреаційним центром. На її території прекрасно поєднуються мальовничі ландшафти, численні історичні та культурні пам’ятки, цілющі джерела, які вже давно стали улюбленими місцями відпочинку та лікування численних туристів. На її території розташовано 12 пам’ятників занесені ЮНЕСКО в Список всесвітньої культурної спадщини, 3 міста з них є історичними центрами.

Отже, сьогодні – Чехія розвинена країна, для якої характерний швидкий стабільний розвиток. Вона займає провідне місце серед інших країн Центрально-Східної Європи і є важливим історико-культурним центром.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали