Курсова робота «Франчайзинг, як особлива форма організації бізнесу», 2009 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 09.10.2010 14:22 · від Ярик · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 Розділ 1. Сутність та історія розвитку франчайзингу 8 1.1. Історія виникнення та розвитку франчайзингу 8 1.2. Законодавчо-правова база франчайзингу в Україні 11 1.3. Поняття, сутність франчайзингу, як особливої форма організації бізнесу, основні види франчайзингу 14 Розділ 2. Аналіз франчайзингу, як особливої форми організації бізнесу: міжнародний та український досвід 19 2.1. Міжнародний франчайзинг 19 2.2. Франчайзинг, як особлива форма організації бізнесу в Україні 22 Розділ 3. Проблеми та перспективи розвитку франчайзингу, як особливої форми організації бізнесу, в україні 30 Висновки 37 Бібліографічний список 39

Висновок

Підсумовуючи проблеми франчайзингу, слід зазначити, що франчайзинг має широкі перспективні можливості для розвитку в Україні. І тому для розв'язку вище зазначених проблем необхідно:

1. Лобіювати у Верховній Раді створення законів про франчайзинг. Адже для полегшення ведення комерційної діяльності й функціонування будь-якого бізнесу потрібно мати ефективне правове поле. Однак, спроби групи компаній ("ТРИАРХ", "Васильваниль Кисиль і Партнери" і інші) пролоббіювати процедуру реєстрації договорів комерційної концесії на сьогодні виявилися безрезультатними.

2. Позитивною тенденцією є те, що проведені круглі столи й зустрічі із чиновниками високого рівня й народними депутатами дали можливість донести розуміння важливості поняття "франчайзинг" для української економіки й розвитку підприємництва в країні. Багато провідні торговельні марки заснували представництва на території України для контролю над захистом інтелектуальної власності. Також необхідно включити системи розвитку франчайзингу в урядову програму підтримки малого підприємництва.

3. Створення органа контролю діяльності ринку франчайзингу. Ринок франчайзингу сьогодні дуже диференційований. Компанії, що розбудовують вітчизняні й закордонні франшизи працюють над створенням єдиних стандартів і правил ведення бізнесу на умовах франчайзингу - "Кодексу правил поведінки". Більшість франчайзерів, що розбудовують західні франшизи, створюють підприємства на територіях країн, де вже створена нормативно-правова база й ефективно діє правове поле франчайзингу, гарантує ведення діяльності на умовах франчайзингу відповідно до міжнародних правил торгівлі. Українські франчайзери змушені діяти в умовах відсутності нормативно-правової бази, що приводить до багатьом юридичних конфліктів і проблем і створює додаткові ризики. Більше ризиків ухвалюють на себе франчайзі, що в масштабних розмірах здійснюють інвестування в розвиток вітчизняних і закордонних франшиз. Адже такі інвестиції юридично не захищені й можуть привести до створення юридичних конфліктів, які не може розв'язати українське законодавство. На відміну від розвинених держав в Україні поняття франчайзингу не розвивається й не підлягають контролю правила й методи ведення бізнесу на умовах франчайзингу. Проведені компанією "ТРИАРХ" разом із громадськими організаціями й представниками бізнесу круглі столи показали, що в Україні з'явилася потреба в створенні Федерації по розвитку франчайзингу, яка б об'єднала франчайзингові компанії, суспільні галузеві об'єднання й підприємців. Основною метою створення цієї організації повинна стати розробка правил етичної поведінки ведення бізнесу на умовах франчайзингу, контроль учасників ринку франчайзингу по дотриманню цих правил і лобіювання в уряді власних інтересів в області франчайзингу.

4. Створити програму навчання для підготовки фахівців у сфері франчайзингу. На сьогодні в Україні існують учбово-консультаційні центри по франчайзингові, але лише у великих містах (наприклад, Британська програма "відкритий Університет франчайзингу" у м. Києві при Міжнародному інституті бізнесу). Однак для підтримки розвитку франчайзингу необхідне створення таких центрів по всій Україні.

5. Надати можливість застосування франчайзі спрощеної системи бухгалтерського обліку й ліцензування.

Слід зазначити, що франчайзинг в Україні є перспективним напрямком економічної діяльності й у найближчі роки ми будемо спостерігати ріст цього сегмента. Також, слід зазначити, що економічна криза кінця 2008 р. стала однієї із причин стрімкого розвитку франчайзингу в Україні в 2009 р. Адже за умови, що більшість бізнес - проектів почали бути збитковими, франчайзинг залишається прибутковим бізнесом, як для франчайзера так і для франчайзі. У цілому, система франчайзингу має ряд переваг, які дозволяють більш ефективно організувати бізнес із меншими витратами, що підвищує конкурентоспроможність вітчизняної економіки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?