Курсова робота «Люмінесцентний метод аналізу в дослідженні сировини та матеріалів», 2008 рік

З предмету Товарознавство · додано 06.10.2010 18:25 · від Sweety · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

I. Вступ 3 II. Походження люмінесценції та флуоресценції 5 III. Виникнення спектрів люмінесценції 8 IV. Характеристики і закономірності люмінесценції 11 V. Залежність інтенсивності флуоресценції від концентрації 14 VI. Основи хемілюмінесцентного аналізу 18 VII. Якісний і кількісний люмінесцентний аналіз 20 VIII. Люміноскоп. Його будова 26 IX. Пристрій та принцип роботи 27 X. Методика дослідження харчових продуктів у люміноскопі 30 XI. Перевірка теплової обробки. Люмінесцентний метод (виявлення степеня термічної обробки, експрес -метод) 31 XII. Аналіз меду, масла, маргарину, свинного фаршу та грибів за допомогою люміноскопа ЛПК-1 33 XIII. Статистична обробка результатів аналізу 35 XIV. Використана література 38

Висновок

Методи аналізу, що базуються на поглинанні енергії світла молекулами речовини складають групу абсорбційних оптичних методів, що широко використовуються на практиці. Залежно від типу часток, що поглинають, та способу трансформування енергії збудження розрізняють: атомно-абсорбційний аналіз, турбідиметрію, нефелометрію, молекулярний абсорбційний (спектрофотометрія, фотометрія, ІЧ-спектроскопія) та люмінесцентний аналіз. Останні два методи об’єднують в одну групу – методи молекулярної спектроскопії. Широке застосування методів молекулярної спектроскопії в аналітичній практиці обумовлено такими важливими особливостями: а) широкий асортимент методів (розроблено серії методик для визначення переважної більшості металів та неметалів, а також ряду органічних сполук); б) висока чутливість (можливість визначення ряду сполук на рівні n.10-7 моль/л) та вибірковість визначення; в) задовільна точність аналізу мікрокомпонентів (відносна похибка визначення зазвичай не перевищує 1-3 %); г) не висока вартість обладнання та простота у виконанні аналізу. Можливість автоматизації вимірювання та застосування для безперервного контролю забруднення повітря та води, а також контролю промислових процесів.

Повноцінний аналіз продуктів можливий лише за наявності сучасних методів аналізу, переважно фізико-хімічних. Фізико-хімічні методи аналізу дозволяють визначити структуру речовин, які містяться у продукті, і зробити об'єктивну оцінку його складу та властивостей.

Історія люмінесцентного аналізу пов'язана з розвитком навчання про люмінесценцію взагалі. Початок розвитку цього методу відноситься до глибокої старовини. Віками люди спостерігали за світінням у темряві гнилого дерева, комах, однак природа цього явища тривалий час залишалася нерозкритої. Рукописні зведення про люмінесценцію починаються з Каскаріоло, що у 1604 р. синтезував першу штучну речовину здатну до люмінесценції (болонський фосфор). Пізніше алхіміки відкрили цілий ряд мінералів, що світяться в темряві. Досвід обмежувався якісними спостереженнями і складанням хімічних рецептів фосфорів. Перший крок у дослідженні люмінесценції зробив російський академік В.В. Петров. Він вивчав біологічну тканину (гниюче м'ясо, рибу та ін.) і підійшов до проблеми світіння винятково з хімічної точки зору. На підставі цих дослідів В.В. Петрову вдалося відокремити хемілюмінесценцію від фотолюмінісценції. Флуоресценція - це світіння, що спостерігається під час активації, а фосфоресценція - світіння, що продовжується деякий час після припинення активації. В медицині надають більшу перевагу флуоресценції.

Велике значення, доволі широкий діапазон використання має люмінесцентний та хемілюмінесцентний методи аналізу. Люмінесцентний аналіз широко використовують у дослідженні харчових продуктів рослинного і тваринного походження. За кольором люмінесценції встановлюють сорт муки : чим більше в ній висівок, тим інтенсивніше світіння. Широко використовують люмінесцентний аналіз для визначення білків. Ретельно розроблені методи якісного і кількісного люмінесцентного аналізу для деяких вітамінів. Спектральні люмінесцентні характеристики використовують для ідентифікації жирів. Аналізуючи зміни положення максимуму спектрів люмінесценції жирів, роблять висновок про ступінь їх окислення.

Якість та конкурентоспроможність харчових продуктів є важливим питанням на даний час, адже Україна тепер є членом СОТ. Враховуючи все це в курсовій роботі поставлено завдання - викласти у зручній для практичного використання формі сучасний люмінесцентний метод дослідження якості харчових продуктів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?