Курсова робота «Міжнародний валютній фонд: роль у світовому господарстві», 2010 рік

З предмету Макроекономіка · додано 27.09.2010 18:35 · від Катерина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ Суть, структура та цілі МВФ Розділ Основні напрямки діяльності 1. Кредитно-фінансова діяльність та її механізми 2. Процес надання технічної допомоги країнам з перехідною економікою 3. Випуск та емісія СДР (спеціальні права запозичення) Розділ Допомога МВФ в регулюванні фінансових криз Висновок Література Додатки

Висновок

Міжнародний валютний фонд (МВФ)- це міждержавний інститут який надає кредити країнам, який розробляє принципи функціонування світової валютної системи та здійснює міждержавне регулювання міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин.

Всі країни-члени МВФ мають право на одержання фінансової допомоги від МВФ. Членство в цій організації дає кожній країні, що випробовує недостачу іноземної валюти, а виходить, і труднощі з виконанням своїх зобов'язань, тимчасову можливість користуватися об'єднаними фінансовими ресурсами МВФ для рішення проблеми платіжного балансу.

Статутними цілями МВФ є: сприяння збалансованому росту світової торгівлі, підтримка стабільності обмінних курсів, недопущення використання девальвації валют для одержання переваг у конкуренції й допомога країнам в упорядкованому рішенні проблем платіжного балансу.

Для реалізації цих цілей МВФ здійснює наступну діяльність.

Проводить спостереження за змінами в економічній і фінансовій ситуації й політику в державах-членах і на глобальному рівні й дає державам-членам рекомендації з питань економічної політики, опираючись на свій більш ніж п'ятдесятилітній досвід.

Надає кредити державам-членам, що випробовують проблеми платіжного балансу, - не тільки з метою тимчасового фінансування, але також для підтримки політики стабілізації й реформ, спрямованої на усунення основних проблем.

Будучи єдиною міжнародною установою, повноваження якого передбачають ведення активного діалогу практично з усіма країнами з питань економічної політики, МВФ служить головним форумом для обговорення не тільки економічної політики країн у глобальному контексті, але й питань, що мають важливе значення для стабільності міжнародної валютно-фінансової системи. До них ставляться: вибір країнами курсових механізмів, недопущення дестабілізуючих міжнародних потоків капіталу й розробка визнаних у міжнародному масштабі стандартів і кодексів для політики й інститутів у відповідних областях.

При здійсненні нагляду за економічною політикою держав-членів МВФ в основному розглядає результати економіки в цілому, часто іменовані макроекономічними показниками. До них ставляться: загальний обсяг витрат (і їхні основні компоненти, такі як споживчі витрати й комерційні інвестиції), випуск продукції, зайнятість і інфляція, а також платіжний баланс країни - тобто баланс операцій країни з іншим миром.

У центрі уваги МВФ перебуває макроекономічна політика країни - тобто політика, пов'язана з державним бюджетом, регулюванням процентних ставок, грошово-кредитної сфери й обмінного курсу, - а також політика відносно фінансового сектора, включаючи регулювання банків і інших фінансових установ і нагляд за ними. МВФ також приділяє належну увагу мірам структурної політики, що впливає на макроекономічні показники, включаючи політикові відносно ринку праці, що впливає на зайнятість і динаміку заробітної плати. МВФ консультує кожна держава-член щодо можливих шляхів удосконалювання його політики в цих областях для більше ефективного досягнення таких цілей, як висока зайнятість, низька інфляція й стійкий економічний ріст - тобто ріст, якому можна підтримувати, не створюючи таких труднощів, як інфляція й проблеми платіжного балансу.

Коментар модератора

42 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?