Курсова робота «Статистичний аналіз і прогнозування економічної ефективності сільськогосподарського виробництва в господарствах Житомирського району Житомирської області», 2008 рік

З предмету Статистика · додано 23.09.2010 20:42 · від Данилюк Лилия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1.1. Економічний зміст економічної ефективності сільськогосподарського виробництва та її показники 4 1.2. Методика статистичного спостереження економічної ефективності сільськогосподарського виробництва 8 1.3. Джерела даних про економічну ефективність сільськогосподарського виробництва 11 Розділ 2. Сучасний стан економічної ефективності сільськогосподарського виробництва 12 2.1. Аналіз рівня використання землі В Житомирському районі 12 2.2. Оцінка впливу факторів на результативні показники економічної ефективності сільськогосподарського виробництва 19 2.3. Вплив якості грунту та мінеральних добрив на результативні показники економічної ефективності сільськогосподарського виробництва 29 Розділ 3. Кореляційно – регресійний аналіз економічної ефективності сільськогосподарського виробництва 34 3.1. Парна кореляція 34 3.2. Багатофакторний кореляційно – регресійний аналіз 38 Розділ 4. Прогнозування економічної ефективності сільськогосподарського виробництва 42 Висновки 46 Список використаної літератури 47 Додатки

Висновок

Економічна ефективність підприємства – це один з типів ефективності, критерії якої визначаються відношенням досягнутого підприємством результату до здійснених витрат. Вона характеризує успішність підприємства як суб’єкта бізнесу, джерела доходів для його власників.

Головним критерієм економічної ефективності підприємств вважаємо рентабельність, яка у підприємствах Житомирського району, Житомирської області у 2007 році є від`ємною, тобто виробництво с.-г. продукції є збитковим. Нехтування специфічними особливостями аграрного виробництва призвело до різкого зниження рівня економічної ефективності сільськогосподарських підприємств. І хоча в підприємствах з кращими умовами виробництва показники ефективності виробництва дещо кращі, але все рівно залишаються низькими у порівнянні з показниками 2007 року в Україні. Так рівень рентабельності с.-г. виробництва в Україні становив 15,6%, а у с.-г. підприємствах Житомирського району становив -26,4%. Якщо рівень рентабельності рослинництва в Україні становив 32,7%, то в наших підприємствах - -9,8%, а рівень рентабельності тваринництва склав -46,7%, тоді як по Україні цей рівень збитковості склав -13,4%.

Головний шлях підвищення економічної ефективності сільськогосподарського виробництваа є зниження собівартості продукції сільського господарства та підвищення врожайності сільськогосподарських культур і продуктивності тварин, збільшення продуктивності праці, підвищення родючості землі.

Для підвищення ефективності передбачений комплекс заходів: поліпшення використання землі та підвищення її родючості; впровадження комплексної механізації й автоматизації виробництва; поглиблення спеціалізації і концетрації виробництва; раціональне використання виробничих фондів і персоналу; використання прогресивних форм оплати праці та організації виробництва; впровадження інтенсивних і ресурсозберігаючих технологій. Так підвищення ефективності виробництва продукції тваринництва можна досягнути завдяки правильному утриманню, передусім науково обгрунтованій годівлі різних вікових груп свиней та великої рогатої худоби, чіткій системі відтворення поголів’я, цілеспрямованій селекційно-племінній роботі, якісному ветеринарному забезпеченню, чіткому виконанню всіх технологічних процесів та високій організації праці на виробничих ділянках.

Підвищення продуктивності праці можливе завдяки впровадження комплексної механізації і автоматизації виробництва, широкого використання прогресивних форм організації і оплати праці.

Коментар модератора

Є список використаної літератури, але відсутні на нього посилання у тексті роботи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?