Реферат «Наукові основи раціонального природокористування», 2007 рік

З предмету Екологія · додано 22.09.2010 19:09 · від Sweety · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1.Раціональне природокористування: зміст, класифікація, значення 2. Наукові основи раціонального природокористування 2.1. Економічний механізм охорони і раціонального використання природних ресурсів 2.2. Державна екологічна експертиза 2.3. Екологічний аудит, менеджмент та маркетинг. Основи екологічного управління і менеджменту 2.4. Еколого-економічні показники 3.Основні завдання економіки природокористування Висновок Список використаної літератури

Висновок

Раціональне природокористування має забезпечити повноцінне існування і розвиток сучасного суспільства, але при цьому зберегти високу якість середовища проживання людини. Це досягається завдяки економній експлуатації природних ресурсів і умов та найефективнішому режимові їх відтворення з урахуванням перспективних інтересів розвитку господарства і збереження здоров’я людей. Через обмеженість самовідновлювальних і компенсаційних функцій біосфери процеси людської діяльності мають відбуватися в суворих рамках.

Стратегічним напрямом природоохоронної діяльності повинні стати більш повне і комплексне використання природних ресурсів, розробка і впровадження у виробництво маловідходних і безвідходних технологічних процесів, які дають змогу істотно скоротити чи повністю виключити забруднення природного середовища і забезпечити глибшу переробку первинної сировини.

Процес природокористування має постійно перебувати під суворим контролем і регулюватися державою. Дотримання принципів раціонального природокористування дозволить розробити заходи з охорони довкілля, відновити порушені взаємозв’язки в екосистемах, запобігти загостренню екологічних ситуацій.

На сьогодні в Україні в основному сформовано правову базу природокористування. Вона виходить із визнання вартості та ціни різного роду природних ресурсів, регулює платність природокористування на основі рентних відносин. Поряд з диференційованими платежами за користування ресурсами вона передбачає платежі за забруднення навколишнього природного середовища за принципом «забруднювач платить», штрафи та інші санкції за порушення лімітів природокористування тощо. Але існуюча правова база, що регулює природокористування, потребує подальшого удосконалення. Не менш важливим є суворе дотримання чинного законодавства в цій сфері.

Коментар модератора

15 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?