Реферат «Морфологічна та функціональна диференціація кишково-шлункового тракту», 2008 рік

З предмету Біохімія · додано 22.09.2010 18:57 · від Sweety · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 2. Травна система (травний апарат) 3. Травлення у ротовій порожнині. Регуляція слиновиділення 4. Глотка, стравохід, шлунок - анатомія 5. Травлення у шлунку 6. Тонка кишка. Травлення у тонкій кишці 7. Підшлункова залоза. Її функції 8. Печінка та її функції. 9. Жовчний міхур. Дія жовчі. 10. Порожня і клубова кишка 11. Травлення в інших відділах тонкої кишки 12. Рухова активність тонких кишок 13. Товста кишка: сліпа,ободова,пряма кишки 14. Травлення у товстій кишці 15. Всмоктування 16. Висновок 17. Список використаної літератури

Висновок

Травна система починається порожниною рота, яка складається з власне порожнини та присінка рота. Власне порожнина рота сполучається за допомогою зіва, який з’єднується з глоткою. Далі йдуть стравохід, шлунок, тонка й товста кишки, а закінчується травна система прямою кишкою з відхідником.

До складу системи органів травлення входять слинні залози (привушна,підщелепна та приязикова), печінка й підшлункова залоза. Травлення у людини належить до типу власного - всі ферменти синтезуються у залозистих клітинах, які називають секреторнимми. Ферменти знаходяться у слині, шлунковому, підшлунковому, кишковому соках та жовчі.

Гідроліз поживних речовин проходить у порожнинах шлунка та кишок, куди надходять травні соки. Особливо інтенсивна дія ферментів відбувається на цитолемах клітин слизової оболонки кишок, де вони розташовуються в певній послідовноссті. Цей феномен був названий пристінним травленням.

У слизовій оболонці травного каналу є клітини, які виділяють слиз мукопротеїдного походження, що захищає клітини травного каналу від самоперетворення ферментами, а також полегшує проходження їжі.

Сучасні відомості свідчать про існування живильного гомеостазу, що підтримує відносну сталість концентрації поживних речовин у внутрішньому середовищі організму. Кров транспортує їх до травних залоз, і речовини, що всмокталися з травного каналу, знову виділяються в порожнину шлунка й дванадцятипалої кишки, тобто рециркулюють. Шлунок, кишки, печінка під час голодування здатні виділяти з травними соками значну кількість білка (альбуміни і глобуліни крові), який під впливом травних ферментів перетворюється на амінокислоти. Останні всмоктуються і поновлюють клітини і тканини. Біологічний зміст цього процесу полягає в тому, що під час голодування білки крові не можуть бути використані клітинами, які утилізують лише кінцеві продукти гідролізу білка — амінокислоти. Таким чином у середовищі, яке контактує з кров'ю через бар'єр травної системи, підтримується відносна сталість концентрацій не лише електролітів, а й транспортних форм основних поживних речовин. Регулярні ж зміни травлення і всмоктування підтримують сталість концентрацій поживних речовин у внутрішньому середовищі організму.

Коментар модератора

21 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?