Курсова робота «Професійна діяльність соціального педагога», 2005 рік

З предмету Соціальна робота · додано 21.09.2010 13:02 · від wepr · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ І. Професійна діяльність соціального педагога 4-22 1.1. Професійне призначення соціального педагога 4 1.2. Соціальний педагог як суб'єкт професійної діяльності: особистісна характеристика і професійна компетентність 14 Розділ ІІ. Роль соціального педагога в закладах освіти 23-34 2.1. Соціальні задачі в школі 23 2.2. Робота соціального педагога з обдарованими дітьми 30 Висновок 35 Література 38

Висновок

Справжнє цивілізоване суспільство зацікавлене у збереженні і розвитку тих соціальних інститутів, які спроможні позитивно впливати на вирішення соціальних проблем суспільства та активізацію соціалізуючого процесу у суспільстві.

Соціально-педагогічна робота - це своєрідний соціальний інститут, який сприяє і процесам соціалізації, соціальної інтеграції груп та індивідів, а також підтримці стабільності суспільства. Поява інституту соціально-педагогічної роботи обумовлена історичним розвитком суспільства, змінами соціальної і освітньої медичної допомоги і підтримки.

Професія соціального педагога в багатьох країнах Європи стала престижною професією. Вона характеризується як багатоаспектна професійна діяльність, спрямована на зміну відносин між людьми і їх оточенням (соціальним середовищем), на активізацію здібностей людей виконувати життєві функції, реалізовувати прагнення і цінності, знімати дискомфорт і стреси.

Вітчизняний інститут соціально-педагогічної роботи переживає період свого становлення. Соціально-економічні і політичні реформи прискорили організацію нового виду професійної діяльності і створення мережі установ, які здійснюють соціально-педагогічну роботу. З одного боку, інституалізація цього напрямку роботи обумовлена переорієнтацією цілей державної соціальної політики на розвиток людини, а інститут соціально-педагогічної роботи виступає як обов'язковий компонент гуманістичного відродження України. З другого боку, соціальні й економічні реформи породили глибокі кризові процеси: зростання безробіття, професійну убогість, духовне зубожіння. В сучасній ситуації гостро стало питання про соціальну і духовну підтримку населення, особливо молодого покоління. Це потребувало професіоналізації соціально-педагогічної роботи.

В цих умовах особливої ролі набуває розробка теоретичних основ діяльності соціально-виховних інститутів, соціальних служб, державних і недержавних структур, спроможних підтримати, захистити і надати допомогу дітям і молоді.

Соціальний педагог – це педагог, який здійснює комплекс заходів щодо соціально-педагогічної допомоги, соціального виховання, освіти і розвитку особистості. Конкретизація діяльності соціального педагога випливає із його основних функцій. Для реалізації цих функцій соціальний педагог повинен мати добру професійну підготовку, знання в різних галузях психології, педагогіки, фізіології, економіки, законодавства, статистики; володіти інформацією про сучасні політичні, соціальні, економічні процеси в суспільстві й критично їх оцінювати; вміло контактувати і взаємодіяти з різними типами клієнтів; мати професійний такт, який може допомагати викликати симпатію і довіру у клієнта, зберігати професійну таємницю, проявляти делікатність у всіх питаннях, що стосуються сторонньої людини; вміти оперативно приймати потрібне рішення навіть в екстремальних ситуаціях.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?