Курсова робота «Соціальний захист дитинства», 2006 рік

З предмету Соціальна робота · додано 21.09.2010 12:56 · від wepr · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 3 2. Правовий і соціальний захист дитинства 6 3. Фінансове забезпечення підтримки дітей та молоді 18 4. Соціальний захист дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування 23 5. Захист прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розумового або фізичного розвитку 27 6. Соціальна робота з дітьми груп ризику та девіантно-кримінальної поведінки 34 7. “Діти вулиці” як окрема категорія групи ризику. Соціально-правові основи захисту дітей, що потребують соціально-педагогічної допомоги 43 8. Загальні висновки 51 9. Список використаної літератури 53

Висновок

Система правового захисту дітей розроблена досить непогано, але матеріально-економічна база цієї системи досить недостатня, щоб реалізувати ці закони.

Проте в державі створюється розгалужена мережа надання допомоги сім'ям із дітьми, яка враховує також уведені-цільові житлові субсидії для малозабезпечених сімей на утримання житла й оплату комунальних послуг.

Відпрацювання реальних механізмів поліпшення становища сім'ї, жінок, дітей та молоді, підвищення їх соціального статусу — один із важливих чинників стабілізації суспільства, розвитку духовності нації.

Сирітство відноситься до соціальних проблем, які, очевидно, будуть існувати завжди. Його об’єм можна скоротити за рахунок зменшення долі соціального сирітства. В зв’язку з цим можна виділити декілька напрямів соціальної політики держави: профілактика соціального сирітства (ліквідація таких соціальних хвороб, як асоціальна, дезадаптивна поведінка, вживання алкоголю, наркоманія і т.д.; ефективна сімейна політика; надання допомоги одиноким матерям і т.д.) і розвиток системи соціального захисту і виховання дітей, позбавлених батьківського піклування.

Захист дітей-інвалідів не може повноцінно здійснюватися, тому що матеріальне забезпечення, медичне обслуговування, працевлаштування дітей і батьків, підготовка дітей та молоді до самостійного життя, вільне пересування, спілкування, заняття улюбленими справами – все це не може виконуватися якісно в повній мірі.

З дітьми груп ризику здійснюється профілактична робота, яка спрямована на: запобігання можливим фізичним, психологічним чи соціокультурним колізіям; збереження, підтримку і захист нормального рівня життя і здоров’я дітей; сприяння дітям у розкритті їхніх внутрішніх потенціалів.

Соціальна робота з дітьми, схильними до девіантної поведінки, здійснюється в установах народної освіти, позашкільних навчально-виховних установах. Координацію таких дітей здійснюють психологічні служби. До системи соціального захисту й профілактики правопорушень серед неповнолітніх належать органи і служби в справах неповнолітніх.

Протягом останнього десятиріччя дуже збільшилася кількість дітей, які більшу частину свого часу, в тому числі й нічного, перебувають на вулиці, так звані “діти вулиці”. Тому з метою вирішення дитячої бездоглядності створюються системи державних і недержавних притулків, а також належні умови для соціально-психологічної реабілітації дітей, їх фізичного і розумового розвитку.

Таким чином, соціальний захист дитинства потребує серйозної матеріально-економічної бази, щоб повноцінно реалізовувати в життя і як нові програми так і вже прийняті закони.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?