Курсова робота «Соціальна робота з молодою сім'єю», 2010 рік

З предмету Соціальна робота · додано 21.09.2010 12:34 · від wepr · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3-5 Розділ І. Сім’я - основа продовження життя людства, джерело удосконалення духовного світу людини 6-16 § 1.1 Сучасна сім’я та її сутність 6-10 § 1.2. Функції сім’ї 11-12 § 1.3. Культура і мистецтво спілкування в сім’ї 13-16 Розділ ІІ. Соціальна робота із молодою сім’єю 17-25 § 2.1. Принципи та напрямки роботи з молодою сім’єю 17-22 § 2.2. Системний підхід у роботі з молодою сім’єю 23-25 Висновки 28 Використана література 29-31

Висновок

У курсовій роботі ми дослідили загальну характеристику молодої сім’ї, а також виникнення сімейної дисгармонії та її подолання.

Було вияснено, що сім’я, як соціальний інститут потребує часто допомоги, підтримки, а інколи і втручання сімейного терапевта, з метою зміни своїх відносин і оздоровлення сімейних (міжособистісних) стосунків. Сім’я є важливим елементом розвитку суспільства.

Важливе значення у сім’ї має і психологічний клімат, саме він відбивається на емоційному самопочутті сім’ї. Клімат впливає на міжособистісні стосунки членів сім’ї, на самооцінку і на життєдіяльність в цілому. Виявлено, що бувають сім’ї з сприятливим і несприятливим психологічним кліматом, внаслідок якого і виникають міжособистісні конфлікти у сім’ї. Показником ж сприятливого психологічного клімату є прагнення до спільного розв’язання сімейних проблем, спільного проведення дозвілля, при чому сім’я має бути відкритою (один з одним) і мати широкі соціальні контакти з оточенням.

Досить часто чвари між подружжям відбуваються через несумісність темпераментів (через полярно протилежні стилі діяльності, загальний темп, швидкість, гнучкість реакції).

Звісно порушити життєдіяльність сім’ї можуть і інші фактори: хвороби, житлово-побутові умови, різні конфлікти з середовищем. Тому соціальному працівнику потрібно уважно прослідкувати, де саме чи коли виник конфлікт. Адже він може бути зумовлений і переходом сім’ї з одного етапу на інший (поява дитини, вікові кризи, вихід на пенсію). Виявити джерело незадоволення і ліквідувати його – ось головне завдання соціального працівника при роботі з сім’єю.

У курсовій роботі описана теорія і практика, яку використовує соціальний працівник у своїй роботі. Перш за все це принципи яких він має дотримуватись при роботі з сім’єю, до них відносять: принцип об’єктивності, принцип системності та фамілієцентристський принцип.

Розглянуто, також і інші види соціальної роботи, які можна використовувати для відновлення гармонійних сімейних стосунків. Є такі напрямки роботи, як: сімейна психопрофілактика, надання соціальної допомоги сім’ї, посередництво у розв’язанні сімейних конфліктів, сімейне консультування, соціально-реабілітаційна робота з сім’єю, соціальна профілактика сім’ї. Всі ці напрямки мають спільну мету – відновлення адаптаційної здатності сім’ї і її нормального функціонування.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали