Курсова робота «Соціально-правовий захист інвалідів», 2005 рік

З предмету Соціальна робота · додано 21.09.2010 10:22 · від wepr · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Теоретичні основи соціальної роботи з людьми, що мають функціональні обмеження 4-21 1.1. Концептуальний підхід до роботи з дітьми-інвалідами 4-12 1.2. Соціальна робота з молодими інвалідами 13-18 1.3. Соціальна підтримка інвалідів 19-21 Розділ ІІ. Соціально-правовий захист інвалідів 22-34 2.1. Нормативно-правова база 22-25 2.2. Пенсії в разі інвалідності 26-34 Висновки 35-36 Використана література 37-38 Додатки

Висновок

На думку вітчизняних та зарубіжних психологів і педагогів, які займалися проблемою інвалідності дітей-інвалідів потрібно звільнити від інтернованого виховання. Створити сприятливий соціально-психологічний клімат у виробничому і навчальному середовищі шляхом впровадження інтегрованого навчання і виховання.

З цією метою спеціалістами розроблено ряд концептуальних підходів, в основі яких лежить надання можливості дітям з особливими потребами брати участь у соціальному та економічному житті незалежно від характеру і причин їхньої інвалідності.

Один із підходів до проблеми – гуманістичний. Він передбачає можливість вибору, який дитина-інвалід може зробити самостійно за підтримки соціальних служб.

Другий підхід – особистісно-діяльнісний, який надає дитині обов’язкової діяльнісної позиції, що не дозволяє відчувати себе неповноцінною.

Третій підхід – соціальне бачення дитини і всебічне сприяння розкриттю її соціальної сутності, відмова від традиційної моделі інвалідності на користь моделі соціально-педагогічної реабілітації.

Освітнє середовище для таких дітей повинна створювати держава і її соціальні інститути на основі Закону України “Про освіту”, “Про основу соціальної захищеності інвалідів в Україні”. Один із шляхів інтеграції дітей в суспільство – навчання здорових дітей і дітей з вадами у тих самих школах, але в різних класах. створювати спільні хорові і музичні гуртки, організовувати шефство здорових дітей над “особливими”, розробляти програми диференційованого навчання дітей з різним видами відхилень, прищеплення їм навичок самообслуговування і комунікації.

Реабілітація дітей, реалізація їх потенціалу стає можлива в умовах виробничого середовища. Реалізація трудових аспектів передбачає створення мережі регіональних і спеціалізованих центрів соціальної і професійної реабілітації інвалідів, контроль за дотриманням держстандартів відповідно до закону “Про працю”

Для того, щоб діти-з вадами не відчували відмежованості від здорових дітей в установах, де їх утримують намагаються створити максимально комфортні умови, наближені до домашніх. організація взаємодії персоналу закладу, організація за відповідними програмами свят, інших креативних заходів.

Для розвитку рухової активності дітей з вадами центром реабілітації на базі загальноосвітньої школи організовується спортивний клуб, де підвищують рівень фізичної підготовки як волонтерів-фізреабілітологів, так і самих інвалідів. Враховується фізичний потенціал людини з інвалідністю. відповідно до цього спеціалістами центрів розробляються самостійні фізичні вправи, селекційні заняття, ЛФК, корекційні вправи, інваспорт.

Соціальна реабілітація дітей-інвалідів, покращення умов середовища їх існування повинно стати пріоритетним завданням і напрямом державної політики.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?