Реферат «Інструменти державно-економічного регулювання охорони здоров"я, 2009», 2009 рік

З предмету Економіка · додано 27.09.2010 23:21 · від Natali · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Сучасний стан системи охорони здоров’я в Україні. 2. Інструменти державного регулювання охорони здоров’я. 3. Шляхи вдосконалення фінансування охорони здоров’я. 4. Реформування охорони здоров’я. 5. Переваги та ризики запровадження медичного страхування. Висновок. Список літератури.

Висновок

Отже, в Україні соціально-правовою базою для розвитку системи охорони здоров'я є 49 стаття Конституції, яка визначає право людини на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. Охорона здоров'я має забезпечуватися державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм, а медична допомога у державних і комунальних лікувальних закладах надається безоплатно. У концепції розвитку охорони здоров'я населення України визначені основні стратегічні напрями реформування галузі, що покликані розв'язати дві головні і взаємопов'язані проблеми: як забезпечити ефективне використання наявних ресурсів та які додаткові джерела можна залучити до фінансування галузі.

Для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування необхідно:

втілення в соціальну практику політики пріоритетного розвитку медицини і охорони здоров'я;

чітке визначення правового статусу громадянина о системі охорони здоров'я;

зміни принципів виділення коштів, що повинні розподілятися за нормативом на одного жителя;

створення страхової системи фінансування охорони здоров'я;

роздержавлення монопольно існуючої державної системи охорони здоров'я та створення медичних закладів різних форм власності;

функціонування системи медичної допомоги на засадах вільного вибору громадянином форми та способів медичного забезпечення;

забезпечення першочергової уваги проблемам організації первинної медико-санітарної допомоги населенню та охороні навколишнього середовища;

встановлення принципу залежності зарплати медпрацівників від кількості і якості медичних послуг та створення системи правового, економічною та громадського контролю за якістю медичної допомоги, а також введення відповідних санкцій за її не якісне надання.

Медичне страхування має бути складовою частиною системи медичного обслуговування і функціонувати разом з платною і безоплатною медициною.

Саме поетапне впровадження страхової медицини має стати основою для подолання кризи у медичній галузі і забезпечити формування адаптованої до ринкової економіки принципово нової правової, соціально-економічної, фінансової та організаційної системи взаємовідносин між надавачами та отримувачами медичних послуг, яка побудована на взаємній відповідальності сторін» системі підтримки (в т.ч. і фінансової) та контролю з боку органів державної влади та місцевого самоврядування.

Коментар модератора

25 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?