Курсова робота «Специфіка роботи реабілітаційних центрів для інвалідів», 2007 рік

З предмету Соціальна робота · додано 16.09.2010 12:14 · від wepr · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Соціальна робота з людьми, що мають особливі потреби 5 1.1. Принципи і закономірності соціально-педагогічної реабілітації людей з обмеженими функціональними можливостями 5 1.2. Зміст реабілітації дітей з функціональними обмеженнями 13 Розділ ІІ. Особливості роботи центрів реабілітації для інвалідів 26 2.1. Сучасний стан становлення та особливостей роботи реабілітаційних центрів для інвалідів в Україні 26 2.2. Спеціалізована зміна для дітей з функціональними обмеженнями в Міжнародному дитячому центрі «Артек» «Повір у себе, і в тебе повірять інші!» 28 2.3. Досвід та специфіка роботи регіональних реабілітаційних центрів для інвалідів 33 Висновки 46 Список використаної літератури 48

Висновок

Метою соціально-реабілітаційної роботи є: забезпечення соціального, емоційного, інтелектуального і фізичного розвитку людини, яка має відхилення, і спроба максимального розкриття її потенціалу для навчання. Другою важливою метою є попередження вторинних дефектів у людей з відхиленнями у розвитку. Це може проявитися в результаті двох основних причин: або ж після невдалої спроби призупинити (купірувати) прогресування первинних дефектів за допомогою медичного, терапевтичного чи навчального впливу, або ж у результаті порушення взаємовідносин між людиною і сім'єю, викликаного, в основному, тим, що сподівання близьких людей стосовно інваліда не виправдались. Третьою метою соціально-реабілітаційної, роботи є реабілітація (пристосування) сім'ї, яка має людей з відхиленнями у розвитку, щоб максимально ефективно задовольнити потреби цієї людини. Унікальним та найефективнішим способом реалізації соціальної реабілітації інвалідів є створення спеціалізованих реабілітаційних центрів. На сьогодні в Україні значно поліпшилась ситуація щодо інтеграції інвалідів у суспільство, як з боку держави, так і з боку окремих людей, що створюють громадські організації, через які впроваджують програми підтримки, захисту, реабілітації людей з особливими потребами. Досить ефективним механізмом реалізації державної політики і вирішення проблем інвалідів в Україні стали загальнодержавні і регіональні програми, які об'єднують усі зусилля різних відомств. Особливе місце в цьому списку посідає цільова Концепція соціальної реабілітації інвалідів, схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 року № 1545 та Закон України про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні від 5 липня 2001 року.

Специфікою роботи реабілітаційних центрів для інвалідів є їх широке мережа залучення різних спеціалістів: соціальних працівників, лікарів, реабілітологів, психологів, педагогів, волонтерів. Протягом 2006 року клієнтам центрів України надано понад 106 тисяч індивідуальних і понад 59 тисяч групових послуг для поліпшення фізичного та психічного стану, адаптації у суспільстві, набуття навичок спілкування тощо. Також в центрах соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями вирішувалися питання матеріального забезпечення, зайнятості, оформлення документів клієнтів інше.

Аналізуючи роботу реабілітаційних центрів можна сказати, що найозповсюдженою серед послуг, перш за все, є консультування. Часто на консультаціях виникає необхідність вирішувати складні ситуації між дітьми та батьками з фізичного, статевого виховання, здорового харчування, з проблем суїцидальних нахилів дітей, з нормативно-правової бази соціального захисту, прав та обов'язків батьків тощо. Клієнтів найбільш за все цікавлять юридично-правові консультації:

• права на майно, якщо шлюб не укладений;

• прибутки, що враховуються при призначенні розміру аліментів;

• пільги для інвалідів при оплаті комунальних послуг;

• розподіл житла і майна при відсутності узгодження між членами сім'ї тощо.

Значна увага приділяється спілкуванню з батьками з питань виховання дітей. Труднощі, що виникають в таких сім'ях, схожі з тими, що й і при вихованні звичайних дітей, але, як правило, вони набагато глибші, потребують специфічного підходу, особливих шляхів розв'язання.

Проводяться також індивідуальні корекційно-розвиваючі заняття фахівцями різних профілів: логопедами, олігофренопедагогами, психотерапевтами, спеціалістами з лікувально-оздоровчої гімнастики.

Отже, реабілітаційні центри для інвалідів є ефективною формою роботи з інтеграції людини з особливими потребами та її сім’ї у сучасне суспільство.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?