Курсова робота «Проблема соціалізації дітей з обмеженими розумовими можливостями», 2008 рік

З предмету Соціальна робота · додано 16.09.2010 12:08 · від wepr · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Технології соціальної роботи з людьми, що мають функціональні обмеження 5 1.1. Концептуальний підхід до соціально-педагогічної реабілітації дітей з обмеженими розумовими можливостями 5 1.2. Зміст соціалізації дітей з обмеженими розумовими можливостями 8 Розділ ІІ. Системний підхід до соціалізації дітей з обмеженими розумовими можливостями 16 2.1. Моделі соціальної реабілітації дітей з розумовими обмеженнями 16 2.2. Технології соціальної реабілітації дітей з обмеженими можливостями та з сім’ями, які виховують дітей-інвалідів 21 Висновки 27 Список використаної літератури 28

Висновок

Основне, що повинен враховувати в реабілітаційній роботі з дітьми інвалідами соціальний працівник – це те, що його діяльність не є вузькоспеціалізованою, а являє собою широкий спектр послуг, що надаються дітям, які мають порушення у розвитку, та їхнім сім’ям.

Важливою складовою цієї роботи є розробка програми соціально-педагогічної реабілітації дитини з обмеженими можливостями, що здійснюється з урахуванням особистісних і психологічно-педагогічних реабілітаційних можливостях дитини. У програму включаються: конкретні завдання педагогічної реабілітації, які визначаються з урахуванням як вихідного рівня фізичного і психічного розвитку дитини, так і зони її найближчого розвитку; зміст ігрової, мовної, художньої, трудової, пізнавальної та інших видів діяльності; форми організації реабілітаційної діяльності конкретної дитини з обмеженими можливостями, методи і прийоми включення дітей у заплановану діяльність; обладнання, інвентар, технічні засоби, що забезпечують здійснення реабілітаційного процесу, індивідуальний та диференційований підхід до дітей. Кожний розділ індивідуальної програми орієнтований на певний термін (тиждень, місяць), по закінченню якого здійснюється аналіз результативності реабілітаційного процесу, коректування завдань, уточнення, і, можливо, зміна змісту реабілітаційної діяльності. У реабілітаційній діяльності етапи просування вперед повинні бути дуже незначними, мати якісні відмінності.

Надзвичайно важливою є соціально-педагогічна робота з сім’ю, в якій виховується дитина з обмеженими можливостями. Головна мета такої діяльності – допомогти сім справитись з важким завданням виховання і розвитку дитини, сприяти її оптимальному функціонуванню, вплинути на сім’ю таким чином, щоб мобілізувати її можливості для вирішення завдань реабілітаційного процесу, іншими словами – сприяти соціальній адаптації і реабілітації сім’ї в ситуації народження дитини-інваліда, підвищувати її соціально-рольову адаптованість.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?