Курсова робота «Превенція суїцидальної поведінки в підлітковому середовищі», 2007 рік

З предмету Соціальна робота · додано 16.09.2010 12:03 · від wepr · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ 1. Профілактика суїцидальної поведінки та практичні рекомендації щодо її проведення 6 1.1. Профілактика суїцидальної поведінки в підлітковому середовищі 6 1.2. Практичні рекомендації для проведення превенції суїциду серед підлітків 14 РОЗДІЛ 2. Програма проведення профілактики суїцидальної поведінки 20 2.1. Скринінгове обстеження, як етап програми проведення профілактик суїцидальної поведінки 20 2.2. Проведення індивідуального інтерв'ю з суїцидентами 21 2.3. Розподіл досліджуваних на групи в залежності від наявності суїцидальних ідеацій та рекомендацій з приводу надання психологічної допомоги 24 2.4. Психокорекційна робота з підлітками за наявності суїцидальних ідеацій 27 Висновки 30 Література 32 Додатки 35

Висновок

Особливою проблемою в Україні є підліткове самогубство. За останні роки різко збільшилася кількість самогубств серед дітей 5-14 років. Надзвичайно високий рівень самогубств відзначається серед підлітків га молоді, що навчається. Зарубіжними фахівцями відзначається, що у віці до 13 років суїцидальні спроби рідкісні, а починаючи з 14-15 років суїцидальна активність різко зростає, досягаючи максимуму й 16-19 років. За даними О.Є. Личко, лише 5% суїцидальних спроб у підлітковому віці припадає на психози, 20-30% — психопатії, а все інше - так звані "підліткові кризи".

Отже, існує велика кількісні здорових дітей, перед якими постає питання про сенс власною існування та необхідність жити далі. На жаль, саме в цьому віці немає відпрацьованих способів вирішення проблем, а коло спілкування, найчастіше, обмежується однолітками, перед якими постають такі самі питання. А дорослі, особливо в проблемних сім'ях, не завжди пропонують свою підтримку та демонструють розуміння. Отже, в надзвичайно бурхливий та лабільний період свого жил я підліток залишається сам на сам зі своїми проблемами. Одразу на думку приходять спеціалісти, головною роботою яких і є допомога школярам у кризових ситуаціях — шкільні психологи га соціальні працівники. Однак, випадки самостійного, з власної ініціативи, звертання учнів до професіоналів в цій сфері поодинокі. Чим це пояснюється? Можливо, в свідомості сучасних громадян України ще не сформований адекватний образ психолога та існує стійка недовіра до професіоналів і психології як науки взагалі, або ж відсутня диференціація психіатричних захворювань та психологічних проблем у пересічного громадянина, а діти, як відомо, засвоюють установки батьків.

З іншого боку, в загальноосвітній школі, звичайно, працює один, максимум два психолога, які повинні задовольнити психологічні потреби величезної кількості дітей, що, з огляду на надзвичайно завантаження, просто неможливо. Шкільний психолог, в більшості випадків, працює у відповідь на запит, а група підлітків, що нас хвилює, рідко звертається до професіоналів з власної ініціативи. Цьому перешкоджає, також, безліч негативних стереотипів та упереджень стосовно самогубства в суспільстві. Вирішення цієї проблеми, в межах шкільної системи, можливе шляхом впровадження профілактичних програм, спрямованих саме на підлітковий вік.

Ми з сумом змушені констатувати, що в Україні, на сьогодні, не існує програм профілактики самогубств на рівні навчальних закладів. Тому нагальна необхідність розробки ефективних заходів ранньої діагностики та превенції суїцидальної поведінки та їх впровадження в систему освіти зумовила створення програми профілактики суїцидальної поведінки у підлітковому віці. Суїцидальна поведінка у своєму розвитку проходить ряд етапів, починаючи з антивітальних думок, суїцидальних уявлень, до яких приєднуються наміри, задуми, елемент планування, і лише після цього підліток скоює спробу самогубства. Всі ці прояви отримали назву суіцидальних ідеацій і завжди, в широкій чи згорнутій формі, передують самогубству. Вчасне виявлення ранніх форм суїцидальної поведінки (суїцидальних ідеацій) дозволяє попередити розвиток їх більш серйозних та небезпечних форм та не допустити скоєння самогубства.

З огляду па те, що суїцидальні ідеації логічно передують суїцидальним спробам та завершеному самогубству, їх раннє виявлення за допомогою скринінгового обстеження га надання психокорекційної допомоги підлітками з групи ризику дозволить попередити суїцид [10,7].

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?