Курсова робота «Позичковий капітал і позичковий процент», 2009 рік

З предмету Політична економіка · додано 14.09.2010 13:32 · від Кохановская Елена · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи позичкового капіталу та позичкового проценту 5 1.1. Поняття позичкового капіталу та проценту 5 1.2. Методи встановлення позичкового проценту 9 Розділ 2. Аналіз позичкового капіталу та позичкового проценту, практика його формування в фінансовій системі україни 18 2.1. Система формування процентних ставок в Україні 18 2.2. Встановлення позичкового проценту вітчизняними банками 22 Розділ 3. Проблеми та перспективи визначення ефективної ставки відсотку в умовах кризи 29 3.1. Проблеми надання позичкового капіталу в умовах кризи та визначення проценту за нього 29 3.2. Основні засади регулювання позичкового проценту в умовах виходу із фінансової кризи 34 Висновки 38 Список використаних джерел 40

Висновок

Формування відсоткової ставки багатофакторний процес, який визначається багатьма чинниками. Серед них: рівень облікової ставки Національного банку, термін надання позики, особливості забезпечення позики, платоспроможність і авторитет позичальника, темпи інфляції, перспективи зміни ринкової кон'юнктури тощо. Сукупність цих чинників буде визначати межі диференціації кредитного відсотка. Головним чинником, що впливає на рівень відсоткових ставок, є ціна кредитних ресурсів. Чим дорожче банку обходиться формування кредитних ресурсів, тим вище відсоткова ставка. В сучасних умовах вирішальний вплив на ціну кредитних ресурсів здійснюють, насамперед, розміри депозитних ставок. За короткостроковими позиками ставка, як правило, вища, ніж за довгостроковими. Короткостроковими є кредити на поточну виробничу діяльність; вони, як правило, забезпечені товарами, які швидко реалізуються.

Централізоване регулювання рівня відсоткових ставок здійснюється НБУ на базі зміни офіційної облікової ставки. Облікова ставка НБУ є нині одним із основних важелів регулювання фінансово-кредитної сфери національної економіки. Українські комерційні банки враховують цей важливий норматив у своїй кредитній діяльності.

Рівень відсоткової ставки за користування кредитом комерційні банки встановлюють також залежно від рівня ризику. Банківський ризик пов'язаний із можливістю економічних втрат у разі виникнення несприятливих для банку обставин. Відсотковий ризик — це небезпека фінансових втрат банку через перевищення відсоткових ставок, що виплачуються за залученими коштами, над ставками за наданими позичками. Відсотковий ризик виникає також внаслідок можливості втрат від несплати позичальниками відсотків за користування позичкою. В умовах кризової економіки закономірно має місце високий ризик неповернення позик.

Розглянемо також декілька рекомендацій стосовно можливості практичного застосування даних методів. Перш за все, бізнесменам-практикам слід пам'ятати, що:

• немає занадто високої чи занадто низької процентної ставки по будь-яким операціям у бізнесі;

• існують процентні ставки, котрі не відповідають рівню ризику даної операції;

• усі запропоновані в фінансових документах процентні ставки слід приводити до ефективного річного обчислення з метою можливого аналізу чи порівняння в процесі прийняття рішення;

• там, де замість процентної ставки (відносної величини) представлені готові суми нарахованих процентів (абсолютна величина), слід вивести на її основі ефективну річну ставку (Efficient Annual Rate) – EAR;

• на основі обчисленої річної ефективної ставки слід виділити її складові та проаналізувати їх на дійсну відповідність середній премії за ризик для даного типу операцій та інфляційним очікуванням економічної системи.

Коментар модератора

Є список використаної літератури, але відсутні на нього посилання у тексті роботи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?