Курсова робота «Відшкодування моральної (немайнової) шкоди.», 2009 рік

З предмету Право · додано 11.09.2010 16:27 · від Аня · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Поняття моральної (немайнової) шкоди в цивільному праві. 2. Види моральної (немайнової) шкоди та способи її компенсації. 3. Визначення розміру компенсації моральної (немайнової) шкоди. Висновки. Список використаної літератури.

Висновок

Конституція України, як Основний Закон, закріплює в Україні засади державної політики, спрямованої насамперед на забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя.

Відповідно до вимог статті 3 Конституції України “Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави”.

Тема «Відшкодування моральної (немайнової) шкоди» викликає досить велику зацікавленість, має практичне значення. Досить широко досліджуються такі питання як визначення розміру моральної шкоди, порядку її відшкодування, встановлення складових елементів правопорушення (шкода, протиправність, причинно – наслідковий зв’язок, вина).

Зміни у законодавстві, зокрема прийняття нового Цивільного кодексу України, позитивно вплинули на механізм відшкодування моральної шкоди. Проте в законодавстві існую чимало не доопрацювань з питань відшкодування моральної шкоди, що іноді неоднозначно вирішуються у судовому порядку, і як наслідок потерпіла особа залишається ущемленою у своїх правах. Проблеми відшкодування моральної шкоди вирішувалась по-різному: шляхом повного заперечення існування моральної шкоди; шляхом часткового відшкодування збитків в окремих випадках визначених законодавством; шляхом повного відшкодування нанесеної шкоди в усіх випадках.

Наша держава визнала існування інституту відшкодування моральної шкоди та закріпила її на законодавчому рівні, і це в свою чергу вимагає постійного дослідження, нормативного узгодження, аналізу проблеми відшкодування моральної шкоди, так як історія розвитку норми про компенсацію моральної шкоди знаходиться в залежності від змісту людських інтересів. Інститут компенсації моральної шкоди повинен неминуче удосконалюватися водночас з розвитком людської особистості, а компенсація цього виду шкоди повинна застосовуватися в усіх сферах відносин та охоплювати захист усіх істотних прав людини та законні інтереси юридичних осіб.

Опрацьована в моїй курсовій роботі тема є досить неоднозначною, потребує більш широкого дослідження та вивчення. Хоча в нашій державі і закріпився інститут відшкодування моральної шкоди, в ньому є досить багато прогалин. Законодавче врегулювання питання відшкодування моральної шкоди є досить «сирим». Наприклад, немає чіткого визначення розміру відшкодування за ту чи іншу завдану моральну шкоду потерпілого. Кожен за однакову завдану немайнову шкоду, може вимагати різну суму відшкодування і як можна чітко визначити скільки йому має бати бути відшкодовано? Доводиться лише розраховувати на «здоровий глузд» судді, який по-різному може дивитися на такі питання і керуючись чинним законодавством. І як впевнитися в тому, що він дійсно об’єктивно оцінив всі обставини? Адже неможливо провести оцінку розміру завданої моральної шкоди, якщо вона виникла, наприклад, внаслідок ДТП, вякому вавам розбили авто. Суму збитку завдану автомобілю можна оцінити, а як вірно визначити збиток моральної шкоди в даному випадку. На мою думку, наше законодавство в даній сфері необхідно вдосконалювати, вона має бути більш чітким і визначеним.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали